Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 16d. 17:15

Klaipėdos uoste baigiama kruizinė laivyba

Tyrimų laivas „National Geographic Explorer“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Tyrimų laivas „National Geographic Explorer“ užbaigs kruizinę laivybą Klaipėdoje.

Pirmadienį apie 13 val. Klaipėdos kruizinių laivų terminale prisišvartuos praėjusiais metais pirmąkart Lietuvos uostamiestyje lankęsis kruizinis laivas „National Geographic Explorer“, kuris užbaigs šių metų kruizinį sezoną.

1982 metais Ulsteinviko mieste (Norvegija) esančioje gamykloje Ulstein Verft AS pastatytas bei 2008-aisiais atnaujintas kruizinis laivas yra 112 m ilgio, 16,5 m pločio ir 4,74 m grimzlės. Laivas daugiausiai gali plukdyti 145 turistus, o aptarnaujančio personalo maksimalus skaičius – 84.

„National Geographic Explorer“ atplauks visiškai užpildytas ir ekskursijas yra užsisakę visi šiuo laivu plaukiantys keleiviai. Jie turės galimybę apsilankyti Kuršių nerijoje, Palangoje, Ventės rage, apžiūrės Klaipėdos miestą bei senamiestį.

Iš viso šiais metais Klaipėdos uoste inkarą išmetė 43 kruiziniai laivai (2011 metais – 37).

Preliminariais skaičiavimais šiais metais 43 kruiziniais laineriais Klaipėdą aplankė apie 26770 keleivių. Praėjusiais metais apsilankę 37 kruiziniai laivai į uostamiestį atplukdė 21547 turistus.

Šiais metais uostamiestyje apsilankė 11 didžiųjų (ilgesni nei 175 m) laivai, o pirmą kartą atplaukusių laivų užregistruota 5 – 260 m ilgio „Oriana“, 238 m ilgio „Crystal Symphony“, 217,91 m „Balmoral“, 111,50 m „Star Flyer“ bei 102,97 m „Clipper Odysey“, kuriems tradiciškai buvo įteikti uosto herbai.

Preliminariais duomenimis 2013 metais Klaipėdos uoste bus priimti 25 kruiziniai laivai, tačiau registracijai dar laiko yra – ji bus baigta tik vasarį.

Uosto rinkliavos, surinktos iš 2012 metais Klaipėdos uoste apsilankiusių kruizinių laivų, preliminariai sudarys apie 1,328 mln. Lt. 2011 metais rinkliavų iš kruizinių laivų buvo surinkta 0,918 mln. Lt.

„Kruizinė laivyba pas mus kiekvienais metais banguojanti – šiais metais fiksuojame kruizinių laivų ir keleivių gausą. Visgi norisi atkreipti dėmesį, kad reikia įdėti daugiau pastangų visoms šiame versle dirbančioms kompanijoms bei institucijoms. Uosto direkcija neturi įtakos miesto turizmo objektų, kurie paskatintų turizmą regione, plėtrai. Reikia imtis visų priemonių miesto patrauklumui didinti, ypač, atsižvelgiant į tai, kad kruiziniai keleiviai atvyksta pamatyti ne uosto, o miestą bei regioną, patirti naujų įspūdžių“,– teigė rinkodaros ir administracijos direktorius Artūras Drungilas.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Klaipėdos uosto delegacijos dalyvavo kruiziniuose renginiuose, kuriuose reklamavo Klaipėdą kaip kruizinį uostą. Dalyvauta parodose ir konferencijose, tarptautinių asociacijų veikloje. Pastaraisiais metais Uosto direkcijos skiriamos lėšos kruizinės laivybos rinkodaros priemonėms sudarė:

Siekdama visapusiškai plėtoti kruizinės laivybos rinką, Uosto direkcija pastaruosius metus beveik kasmet mažino uosto rinkliavas kruiziniams laivams (be to, įvestos didelės nuolaidos už daugkartinius įplaukimus). 2012 m. įmonė apmokėjo didžiąją dalį kruizinių parodų išlaidų: parodos Majamyje išlaidos Uosto direkcijai sudarė 40 tūkst. Lt. Šias metais 50 proc. apmokėta Baltijos kruizų (Cruise Baltic) asociacijos veikla, o tai sudarė 21 580 Lt. Taip pat Uosto direkcijos lėšomis yra organizuojami reklaminiai (šventiniai) renginiai, gaminami reklaminiai suvenyrai, dovanos, atributika, įvairūs informaciniai lankstinukai, Klaipėdos uostas pristatomas specializuotuose užsienio kruizinės laivybos leidiniuose. Per metus šiems tikslams yra skiriama apie 30 tūkst. Lt

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min