Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 13d. 16:29

Klaipėdos uoste – įspūdingi JAV karinės technikos kiekiai

JAV karinė technika Klaipėdoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / JAV karinė technika Klaipėdoje
Ankstyvą antradienio rytą į Klaipėdos uostą įplaukė krovininis laivas „Liberty“ su karine technika iš JAV, Kanzaso valstijos.

Bendrovės „Klaipėdos Smeltė“ teritorijoje nuo ryto į krantinę rikiuojama į Lietuvą atplukdyta karinė ir vikšrinė ginkluotė – apie 300 vienetų, įskaitant tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“.

Ši technika priklauso JAV 1-osios pėstininkų divizijos iš Kanzaso valstijos vienetui – ketvirtajam rotaciniam batalionui Lietuvoje.

Iki liepos 28-osios visa karinė technika geležinkeliais bus išgabenta į Pabradę.

Į Lietuvą atvykę kariai teigė jau pajutę Lietuvos svetingumą ir kartu netikėtą karštį.

Nuo 2021 m. pradžios Lietuvoje buvo dislokuoti Sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai. Šiandien juos pakeitė JAV 1-osios pėstininkų divizijos iš Fort Riley, Kanzaso valstijoje, kariai.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos.

Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet skiriama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 35

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min