Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 09:06

Klaipėdos uoste ties SGD terminalu atliekami akvatorijos valymo darbai

Kol šią savaitę atliekami Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo techninės priežiūros darbai, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos užsakymu valomos sąnašos terminalo akvatorijos dalyje.
Uosto valymo darbai ties SGD terminalu
Uosto valymo darbai ties SGD terminalu / Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr.

„Akvatorijos dugno valymas ties SGD terminalu yra privalomas, kad būtų užtikrintas saugus laivo stovėjimas. Uosto direkcija kasmet ties terminalu atlieka matavimus ir vertinimus bei informuoja bendrovę „Klaipėdos nafta“ apie esamą situaciją. Paskutinį kartą sąnašos čia valytos prieš dvejus metus. Paprastai sąnašinio grunto valymo darbai yra atliekami operatyviai, per keletą dienų, kol vykdomi terminalo techninės priežiūros darbai“, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Akvatorijos valymo darbus ties SGD terminalu atlieka danų įmonė „Rohde Nielsen A/S“, su kuria 2020 m. yra pasirašyta sutartis dėl uosto akvatorijos dugno eksploatacinių valymo darbų. Šioje zonoje bus iškasta apie 50 tūkst. m³ sąnašinio grunto.

Laivas-saugykla „Independence“ yra peršvartuotas prie AB „Klaipėdos Smeltė“ naudojamos krantinės.

Akvatorijos dalis ties SGD terminalu buvo išgilinta 2013 m., čia projektinis gylis siekia 16 m. Pradėjus eksploatuoti SGD terminalą, siekiant palaikyti projektinius gylius, akvatorijos valymo darbai buvo vykdyti 2015 m., 2016 m. ir 2020 m.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min