Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 16d. 15:36

Klaipėdos uosto rezultatai lenkia kaimynus

Klaipėdos jūrų uoste per sausį perkrauta apie 2,5 mln. tonų krovinių.
A.Kripaitės nuotr. / Klaipėdos uostas šių metų. sausio–vasario mėnesiais perkrovė daugiausiai krovinių ir aplenkė ne tik kaimyninius Rygos ir Ventspilio uostus, bet ir antrą mėnesį iš eilės lenkia jungtinį Talino uostą.

Per du šių metų mėnesius Klaipėdos uoste perkrauta 6,13 mln. t jūrinių krovinių, bendras krovos apimčių augimas sudarė net 24,7 % palyginti su praeitų metų atitinkamu laikotarpiu.

Pagal krovinių apyvartą Baltijos jūros rytinės pakrantės uostuose Klaipėdos uostas šių metų sausio-vasario mėnesiais perkrovė daugiausiai krovinių ir aplenkė ne tik kaimyninius Rygos ir Ventspilio uostus, bet ir antrą mėnesį iš eilės lenkia jungtinį Talino uostą. Bendra Klaipėdos uosto ir Būtingės terminalo krova sausio-vasario mėnesiais sudarė 7,63 mln.t.

Didžiausias prieaugis pagal apimtį per du šių metų mėnesius, palyginti su 2010-aisiais atitinkamu laikotarpiu, pasiektas dėl išaugusių birių natūralių ir cheminių trąšų, naftos produktų, ro-ro krovinių, skystų natūralių ir cheminių trąšų ir konteinerizuotų krovinių.

Pagal krovinių grupes labiausiai išaugo birių ir suverstinių krovinių apimtys, kurių perkrauta 2,426,0 tūkst.t (39,6 proc. bendros uosto krovos). Taip pat daugiau (26,0 proc.) perkrauta skystųjų krovinių. Šios krovinių grupės apimtys sudarė 1,960,3 tūkst.t. Generalinių krovinių perkrauta 24,8 proc. daugiau.

Sausio-vasario mėnesiais į Klaipėdos uostą atplaukė 1038 laivai, t. y. 62 laivais daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Keleivių per nagrinėtą laikotarpį apsilankė 36 tūkst. - 31,5 proc. daugiau negu per atitinkamą pernai metų laikotarpį.

Klaipėdos uostas ir toliau išlaiko konteinerizuotų krovinių perkrovimo lyderio pozicijas. Sausio-vasario mėnesiais konteinerizuotų krovinių perkrauta 31,7 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min