Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos valdžia ims kontroliuoti daugiabučių administratorius

Daugiabutis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Daugiabutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybė ketina rimčiau kontroliuoti daugiabučius namus administruojančias įmones.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė, atlikusi daugiabučių namų administratorių veiklos priežiūros analizę, vertins teisinių bei administracinių priemonių spektrą, kad būtų tinkamai vykdoma butų ūkį eksploatuojančių įmonių darbo kontrolė. Taip pat direktorė vertins butų ūkio įmones turinčių kontroliuoti savivaldybės administracijos struktūrų ir pareigūnų darbą.

Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Artūras Šulcas savo rašte J.Simonavičiūtei atkreipė dėmesį, kad Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamentas, šio departamento Socialinės infrastruktūros skyrius ir šio skyriaus Butų ir energetikos poskyris ne visada tinkamai prižiūri bei kontroliuoja daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrosios nuosavybės administratorius.

Daugiabučių namų administratorių veiklos priežiūra ir kontrolė yra skirta užtikrinti administratorių veiklos skaidrumą, teisėtumą, teisingą mokesčių apskaičiavimą, nustatyti pažeidimus ir įpareigoti juos šalinti, užtikrinti galimų teisės aktų pažeidimų prevenciją.

Administracijos direktorė aiškinsis ar tinkamai administracijos darbuotojai vadovaujasi jos įsakymu patvirtinta tvarka, skirta tinkamai kontroliuoti daugiabučių namų administratorius.

A.Šulcas teigė, jog atsakingi savivaldybės administracijos pareigūnai, specialistai bando suformuoti nuomonę, neva savivaldybė „nieko negali padaryti“, sukontroliuoti daugiabučių namų administratorių, nors teisės aktai suteikia savivaldybėms ir teises ir prievoles kontroliuoti šiuos administratorius.

A.Šulco nuomone, nors administracija ir atlieka daugiabučių namų administratorių veiklos patikrinimus, tačiau su tų patikrinimų rezultatais gyventojai nėra tinkamai supažindinami, neaišku, ar deramai ištaisyti patikrinimo metu nustatyti administratorių veiklos trūkumai.

Savivaldybės administracijai kyla neaiškumų dėl Klaipėdos daugiabučius namus eksploatuojančių įmonių mokesčio už bendro naudojimo objektų administravimą skaičiavimo – priskaičiuotas ir PVM, tačiau nėra duomenų apie tai, ar gyventojams gražinti permokėti pinigai.
Atsižvelgiant į šias aplinkybes, administracijos direktorė sudarys darbo grupę, kuri įvertins teisinių bei administracinių priemonių spektrą, reikalingą tinkamai butų ūkį eksploatuojančių įmonių darbo kontrolei vykdyti; taip pat įvertins butų ūkio įmones turinčių kontroliuoti savivaldybės administracijos struktūrų ir pareigūnų darbą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min