Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos valdžia neprieštarauja ligoninių jungimui

Klaipėdos politikai sutinka, kad ligoninės būtų jungiamos, tačiau junginio šeimininke turėtų būti kartu su ministerija.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos politikai sutinka, kad ligoninės būtų jungiamos, tačiau junginio šeimininke turėtų būti kartu su ministerija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos politikai nesiryžo tarti kategoriško „ne“ Vyriausybės planams jungti dvi didžiąsias ligonines. Tačiau miesto valdžia ir toliau nesutinka Sveikatos apsaugos ministerijai perduoti Klaipėdos universitetinės ligoninės.

Taryba nusprendė nekeisti pavasarį priimto sprendimo, dėl kurio įstaigų restruktūrizavimo procesas uostamiestyje dar tvirčiau įstrigo. Ministerijai (SAM) nepavyko įtikinti politikų, kad tik jai tapus vienintele Klaipėdos universitetinės ir Jūrininkų ligoninės junginio šeimininke pertvarkos procesas galėtų toliau vykti sklandžiai. Esą trečiąjį Lietuvoje universiteto lygio medicinos centrą įstatymai leidžia steigti ne mažiau kaip dviejų gydymo įstaigų pagrindu ir tik tuo atveju, kai centro steigėjai – ministerija ir trijų pakopų medicinos studijas siūlantis universitetas. Klaipėda nė vienos iš šių sąlygų neatitinka, nes viena iš dviejų ligoninių priklauso savivaldybei, kita – ministerijai, o Klaipėdos universitetas trijų pakopų studijų kol kas pasiūlyti negali.

„Jeigu Klaipėdos universitetinės ligoninės savininko teisės nebus perduotos ministerijai ir įstaigos nebus sujungtos, universiteto medicinos centro mieste nebus, klaipėdiečiai nežinia kuriam laikui praras galimybę ateityje gauti dar geresnes sveikatos priežiūros paslaugas“, – tikino tarybos posėdyje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius.

Jis užtikrino politikus, kad dėl jų priimto ministerijai nepalankaus sprendimo jokių keršto akcijų nebus. „Nė viena įstaiga dėl to nebus uždaryta, paslaugų taip pat nesumažės, tačiau jų atsirastų dar daugiau ir lėšų būtų skiriama daugiau, jeigu įsteigtume universiteto centrą, kuriame integruojamas gydymo procesas, medicinos studijos ir moksliniai tyrimai“, – aiškino M.Marcinkevičius.

Meras Vytautas Grubliauskas nusprendė kreiptis į Seimo Sveikatos reikalų komitetą ir SAM, kad būtų inicijuojamos įstatymų pataisos, panaikinsiančios kliūtis Klaipėdoje steigti trečiąjį stiprų medicinos centrą, kokie jau veikia Vilniuje ir Kaune.

SAM duomenimis, sujungus dvi ligonines per artimiausius metus būtų sutaupyta 1–2 mln. Lt.
Tačiau nežiūrint į tai, ar ligoninės bus sujungtos, SAM jau yra numačiusi skirti 12 mln. Lt moderniam traumų centrui įrengti. Jį turėti pretenduoja visos trys daugiaprofilinės uostamiesčio ligoninės. Kuri iš jų gaus solidžią piniginę injekciją, paaiškės įvertinus visas gautas paraiškas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Valdžia
Parašykite atsiliepimą apie 15min