Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 9d. 16:24

Klaipėdos valdžia paskelbė ultimatumą triukšmą keliančių barų šeimininkams

Rytas Klaipėdoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įprastas vasaros rytas Žvejų gatvėje.

Klaipėdos senamiesčio gyventojų skundų lavinos dėl barų ir klubo lankytojų keliamo triukšmo susilaukusi uostamiesčio valdžia ketina imtis itin griežtų priemonių.

Konfliktas tarp palei Danės upę besidriekiančios Žvejų gatvelės gyventojų ir čia veikiančių barų bei naktinių klubų šeimininkų tęsiasi jau beveik metus. Senamiestyje gyvenantys žmonės tikino patiriantys nuolatinį triukšmo terorą.

Vasarą, kai iki išnaktų veikė lauko kavinės, o būriai įkaušusių lankytojų stoviniavo prie barų, gyventojai nuolat kentėjo nuo triukšmo. Apie tai jie ne kartą informavo miesto valdžią, ištisomis naktimis negalėdami išsimiegoti jie vis kviesdavo ir pareigūnus. Neapsikentę žmonės eidavo į gatvę patys raminti triukšmaujančių barų klientų. Kaip įrodymą, kad čia gyvenimas netyla nei dieną, nei naktį, jie patys vaizdelius po langais ir filmuodavo, ir fotografuodavo.
Specialistų matavimai parodė, kad triukšmo lygis Žvejų gatvėje gerokai viršija leistinas normas. 

Net ir atėjus lapkričiui, lauko kavinėms persikėlus į vidų, šioje gatvelėje tyla naktimis neįsivyrauja. Iki šiol į savivaldybę plaukia skundai. 

„Mes visi siekiame, kad senamiestis būtų gyvas, patrauklus. Tačiau dėl to negali nukentėti čia gyvenančių žmonių komfortas. Negalime sugriauti kažkieno gyvenimo taip, kad gyventojai negalėtų normaliai išsimiegoti bent 8 valandų. Todėl skelbiame švelnų ultimatumą: jei iki Naujųjų nebus imtasi priemonių triukšmui slopinti, tada griežtų priemonių imsimės mes. Patikėkite, savivaldybės galioje yra gana didelis arsenalas priemonių kovoje su triukšmu“, - aiškino vicemeras Artūras Šulcas. 

Prieš septynerius metus Klaipėdos savivaldybės valdininkų telefonai netildavo dėl kito baro - „Sodžiaus“, veikusio daugiabučių namų kieme. Šio baro savininkams vargiai sekėsi įrodyti, kad jie turi prisiimti atsakomybę ne tik už tvarką viduje, bet ir už tai, kas dedasi už durų. 

Jei nesusitvarkys ir Žvejų gatvės barai, grasinama jiems apriboti prekybos alkoholiu laiką arba visiškai atimti licenciją. 

Žvejų gatvėje veikiančių barų šeimininkai tikino patys ieškantys būdų, kaip numalšinti triukšmą. Jie savivaldybei siūlo uždrausti taksi automobilių eismą šioje gatvelėje. Siūloma leisti taksistams stovėti prie Klaipėdos dramos teatro. 

Anot „Killerz Disco Bar“, dėl kurio gauta daugiausiai skundų, atstovo Irmanto Karpio, bare jau išmontuotos žemo dažnio kolonėlės, ketinama pastatyti ir dvigubas duris. 

Atsižvelgus į verslininkų pageidavimą, kad barų ir klubų zonoje patruliuotų ir viešąją tvarką užtikrintų papildomas policijos ekipažas, siūloma verslininkams pasirašyti trišalę sutartį su savivaldybe ir policija, kad ši už papildomą mokestį skirtų specialų ekipažą patruliuoti toje zonoje, kadangi patys klubų savininkai teigia neturintys priemonių susitvarkyti su triukšmingais klientais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min