Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos valdžia pažėrė priekaištų policijai

B.Ivanauskas (kairėje) ir jo pavaduotojas Dainius Smatavičius atidžiai klausėsi valdžios priekaištų.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / B.Ivanauskas (kairėje) ir jo pavaduotojas Dainius Smatavičius atidžiai klausėsi valdžios priekaištų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos valdžia ir policija nepasidalija pareigomis. Vakar susėdę pasitarti, kaip mieste įvesti daugiau tvarkos, pareigūnai ir valdininkai apsisvaidė priekaištais, o galiausiai išsiskirstė taip nieko ir nenusprendę.

Akmuo į policijos daržą krito dėl to, kad ji vangiai reaguoja į viešosios tvarkos pažeidimus, kuriuos fiksuoja vaizdo kameros. Esą į vietą vykstama ne visada, į kai kuriuos įvykius žiūrima pro pirštus.

Kiek gali, tiek dirba

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai tokius priekaištus atmetė. „Reaguojame visada, tačiau jei tuo pat metu kitoje vietoje kažkieno gyvybei gresia pavojus, mes pirmiausiai važiuojame ten. Pareigūnų yra tiek, kiek yra, etatų pastaraisiais metais gerokai sumažinta, lėšų taip pat stinga“, – teisinosi komisariato viršininkas Benonas Ivanauskas.

Pareigūnų manymu, vaizdo kamerų trūksta atokiau nuo centro esančiose miestiečių gausiai lankomose vietose. Iš centrinės miesto dalies kai kurias kameras reikėtų perkelti į Debreceno gatvę greta užeigos „Troba“, Laukininkų gatvę prie naktinio klubo „Kalifornija“, Taikos prospektą prie klubo „Piteris“, J.Janonio gatvę prie klubo „Kiwi“. Dėl kai kurių kamerų perkėlimo į kitas vietas policija esą jau anksčiau kreipėsi į savivaldybę, tačiau ši iki šiol nieko nenuveikė.

Apskrities policijos vadui teko aiškintis ir dėl to, kad mieste netramdomi siautėja sienų tepliotojai. „Parašiau jums jau aštuonis raštus, ar dar toliau rašyti, ar juos pagaliau sugausite?“, – klausė mero pavaduotojas Vytautas Čepas.
Pareigūnai tikino, kad pradėtas ne vienas tyrimas ir, pagal galimybes, grafičių piešėjai baudžiami.

Grąžins blaivyklą

Tačiau vakar sutarta vienu klausimu – mieste turi būti teikiama išblaivinimo paslauga. Viešose vietose kasmet sulaikoma vis daugiau neblaivių asmenų. Paprastai policijos komisariate šie asmenys praleidžia 3-7 val. „Mes neturime galimybių leisti visiems išsimiegoti, reikia ieškoti kitos vietos“, – sakė Klaipėdos Viešosios tvarkos biuro viršininkas Andrius Leliuga.
Savivaldybės administracijos direktorė tikino, kad lėšų išblaivinimo paslaugai turi būti numatyta jau kitų metų miesto biudžete. Ar mieste pagaliau atsiras blaivykla, spręs savivaldybės taryba.

Nors dalis naštos saugant viešąją tvarką nuo pareigūnų pečių netrukus nukris, lengviau atsikvėpti jiems neteks. Netrukus darbą pradėsianti naujoji gerokai išaugusio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė paprašė policijos neatsisakyti pagelbėti tramdant pažeidėjus. Esą vaikytis žmones, vedinus agresyviais šunimis, ar gerokai įkaušusius piliečius gana pavojinga, tad reidų metu valdininkai prašysiantys pareigūnų pagalbos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min