Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 4d. 15:30

Klaipėdos valdžios planuose – nugriauti nereikalingus pastatus

Klaipėdos savivaldybė nori nugriauti Birutės g. esančią buvusią šaudyklą.
„15min“ nuotr. / Klaipėdos savivaldybė nori nugriauti Birutės g. esančią buvusią šaudyklą.

Klaipėdos savivaldybė siūlo nugriauti miestui nebereikalingus pastatus.

Norima atsikratyti buvusia šaudykla, esančia Birutės g. 5A, bei Skerdyklos g. 1 stovinčiu gyvenamuoju namu.

Anot Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjos Genovaitės Paulikienės, gyvenamasis namas su kiemo statiniais Skerdyklos g. 1 nuosavybės teise priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei. Jame gyvenęs žmogus yra perkeltas į kitą vietą uostamiestyje.

Šis statinys patenka į Priestočio gatvės sanitarinę apsaugos zoną. Klaipėdos miesto valdyba dar 1996 metais patvirtino teritorijos Priestočio gatvės tęsinyje iki viaduko Liepų gatvėje ir Trilapio gatvės detalųjį planą. Jame nurodyta, kad į tiesiamo Priestočio gatvės tęsinio iki viaduko Liepų gatvėje trasą patenkantys statiniai turi būti nugriauti.

Taip pat valdininkė teigė, kad statinių techninė būklė yra labai bloga, pastatuose ne kartą kilo gaisrai, į šiuos pastatus nuolat renkasi asocialūs asmenys.

Pasak G.Paulikienės, ne ką geresnė padėtis ir su buvusia šaudykla. Negyvenamasis pastatas su kiemo statiniais Birutės g. 5A nuosavybės teise priklauso Klaipėdos miesto savivaldybei. Šis pastatas yra blogos techninės būklės, jo langų ir durų angos atviros, dalinai apgriautos, teritorija atvira. Į pastatą nuolat patenka pašaliniai asmenys. Tokios būklės pastatą savivaldybė Vyriausybės nutarimu perėmė iš valstybės.

Buvo gauti Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pranešimai, kuriuose nurodyta, kad pastate Birutės g. 5A kyla gaisrai, dega šiukšlės, kurias per atviras langų ir durų angas galėjo sunešti pašaliniai asmenys. Socialinės infrastruktūros priežiūros skyrius nurodė, kad pastato angų užsandarinimas problemos neišspręs. Pastatas apgriuvęs, jame ne kartą buvo kilę gaisrai. Neįmanoma užsandarinti angų taip, kad į jį  nebūtų galima patekti.

„Savivaldybės rūpestis yra nugriauti šiuos nereikalingus pastatus ir padaryti miestą tvarkingą“, – sakė G.Paulikienė.

Preliminari nugriovimo darbų kaina – daugiau nei 120 tūkst. litų. Tačiau šiems darbams atlikti bus rengiama viešojo konkurso procedūra, tada ir paaiškės, kokia bus tiksli kaina.

Abu statinius savivaldybė viliasi nugriauti dar šiais metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min