Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 13d. 16:12

„Klaipėdos vanduo“ ištyrė „Grigeo Klaipėda“ nuotekas: ką rado?

Bendrovei „Klaipėdos vanduo“, skaičiuojama, už nuotekų valymą „Grigeo Klaipėda“ per metus mokės apie 1,5 mln. eurų,
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Bendrovei „Klaipėdos vanduo“, skaičiuojama, už nuotekų valymą „Grigeo Klaipėda“ per metus mokės apie 1,5 mln. eurų,

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“, nuo praėjusios savaitės valanti į skandalingą istoriją patekusios „Grigeo Klaipėda“ nuotekas, šiai pateikė reikalavimus tolimesniam bendradarbiavimui. Paaiškėjo, jog kartoną, higieninį popierių ir plaušą gaminančios įmonės nuotekos nėra kažkuo ypatingos ir nesiskiria nuo kitų gamybos įmonių.

Kaip pasakojo laikinai bendrovei „Klaipėdos vanduo“ vadovaujantis Alenas Gumuliauskas, prie bendrų nuotekų tinklų prisijungti įpareigota „Grigeo Klaipėda“ turės pasistatyti skaitiklį, kuris nuolat fiksuos, koks nuotekų kiekis atiteka į vamzdynus. Specialus skaitiklis, atsparus cheminėms medžiagoms, į Lietuvą gali keliauti ir kelias savaites.

„Taip pat suderinsime naujas mėginių ėmimo vietas. Taip pat turime išsiaiškinti taršos parametrus, tam, kad nepakenktume mūsų valymo įrenginiams. Sutartis, matyt, bus neterminuota. Nes dabar neaišku, ar kada „Grigeo“ galės grįžti prie savo valymo įrenginių“, – aiškino A.Gumuliauskas.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ laikinasis vadovas Alenas Gumuliauskas
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ laikinasis vadovas Alenas Gumuliauskas

Uostamiesčio gyventojams vandenį teikiančios bendrovės technologai visą savaitę stebėjo iš „Grigeo Klaipėda“ atplaukiančias nuotekas. Anot jų, jos nėra kažkuo ypatingos ir nesiskiria nuo kitų gamybos įmonių.

„Ką mes matome – tiesiog didesnį kietųjų dalelių kiekį, teks apdoroti didesnį žalio dumblo kiekį. Ką tai reiškia nuotekų valyklai? Tai reiškia didesnį organikos apkrovimą. Biologiniam valymui tai problemų nesudarys. Jei pastebėsime kažkokius pokyčius, kurie kenkia mūsų technologiniam valymo procesui – tada teks griežtinti sąlygas“, – teigė bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vyriausioji nuotekų tvarkymo technologė Kristina Bereišienė.

Skaičiuojama, kad „Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymas centralizuotoje „Klaipėdos vandenų“ valykloje per metus kainuos 1,5 mln. eurų. Iki šiol už jau esą išvalytų nuotekų priėmimą „Grigeo Klaipėda“ sumokėdavo apie 50 tūkst. eurų.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min