TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti
Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2012 03 07

Klaipėdos verslininkai: nebežinome, kaip elgtis su elgetomis

Uostamiesčio verslininkai teigia nebežinantys, ką daryti su elgetomis, terorizuojančiomis jų darbuotojus. Anot Klaipėdos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos vadovo Aro Mileškos, elgetaujančių asmenų teroras – itin aktuali problema.
Benamis
Benamis / Photos.com

 „Suprantu, kad daug institucijų dirba su šia problema, bet ar yra koks nors būdas pasiekti, kad šios problemos nebeliktų“, – retoriškai klausė verslininkas Socialinės paramos tarybos posėdyje, trečiadienį vykusiame Nakvynės namuose Viršutinėje gatvėje.

Deklamavo Puškiną

A.Mileškos teigimu, elgetaujantys asmenys ypač daug problemų kelia smukiajam verslui, t.y. nedidelėms parduotuvėlėms, kurios neišgali nusisamdyti apsaugininkų. „Jie ateina į parduotuves, užgaulioja pardavėjas, šios priverstos duoti porą litų, kad šie išeitų. Antraip gali ir sugadinti prekes“, – pasakojo pašnekovas. Vienas iš būdų, kurį esą praktikuoja dalis verslininkų, pamačius pareinantį elgetą – užrakinama parduotuvė.

Pasak A.Mileškos, nuo įkyrių elgetų kenčia ir turistai. Neretai jiems tenka ištverti „teatralizuotus“ pasirodymus, kai benamiai ima dainuoti, deklamuoti eiles. Turizmo informacijos ir kultūros centro vadovė Romena Savickienė pasakojo atvejį, kai prie vienos turistų grupės pristojo Klaipėdos senamiestyje gerai žinomas veikėjas. Po pažastimi laikydamas šampano butelį vyras ėmė užsieniečiams deklamuoti Puškino eiles. Užbaigusi pasirodymą senamiesčio „žvaigždė“ ištraukė iš kišenės žaislinį pistoletą ir demonstratyviai pridėjo sau prie smilkinio. Tuo metu iškrito šampano butelis ir sudužo į grindinį. Gena pravardžiuojamas vyras krito ant kelių ir ėmė verkti. Suglumę turistai nežinojo, ką daryti.

„Mūsų miestas turistams jau atrodo nesaugus. Po vieno apsilankymo ir patyrę benamių terorą vargu ar kas norės grįžti“, – teigė A.Mileška.

Benamiai ne visada elgetos

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus vadovas Kazimieras Sinkevičius tikino, kad pernai buvo užregistruotas vos vienas atvejis, kai benamiai priekabiavo prie turistų. „Senamiestis stebimas kamerų, atvykus kruiziniams laivams sustiprinamos patrulių pajėgos. Nemanau, kad senamiestyje nesaugu“, – teigė pareigūnas.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Nakvynės namai Viršutinėje gatvėje - pilni gyventojų.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Nakvynės namai Viršutinėje gatvėje - pilni gyventojų.

Anot Klaipėdos Psichikos sveikatos centro socialinio darbuotojo Sauliaus Liekio, elgetos ir benamiai ne tas pats. „Elgetos dažnais atvejais turi ir namus, ir šeimą. Jie tiesiog pasirinko tokį gyvenimo būdą“, – pažymėjo S.Liekis. Anot jo, benamiui ar elgetai reikia ne pinigus aukoti, o suteikti informaciją, kur galima kreiptis pagalbos. Vienas jo siūlymų – ant konteinerių klijuoti informaciją apie pagalbos vietas.

„Prieš kelerius metus mieste turėjome daug elgetaujančių vaikų. Tačiau pradėjus garsiai kalbėti, kad šiems vaikams negalima duoti centų ir siūlyti pagalbą, tokių vaikų gatvėse nebeliko“, – pažymėjo pašnekovas.

Tuo tarpu Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė įsitikinusi, kad vaikų ir suaugusiųjų elgetavimo negalima sulyginti. „Už vaikų elgetavimą atsakingi tėvai, jie ir baudžiami. Tuo tarpu suaugusieji turi laisvą valią pasirinkti“, – teigė ji.

Šiuo metu Klaipėdos Nakvynės namai pilni gyventojų. Viršutinėje g. ir Šilutės pl. esančiuose namuose glaudžiasi 122 asmenys, kuriems suteiktas laikinas prieglobstis, trunkantis iki 6 mėnesių. Dar pusšimtis asmenų gauna nakvynę vienai nakčiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius