Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 12d. 10:53

Klasikinio kiaulių maro židinyje vyksta užkrato likvidavimo darbai

Kiaulės
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kiaulės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Jonavos rajone, Juškonių kaime, „Pauliukų“ žemės ūkio bendrovei priklausančioje kiaulių fermoje, kurioje šį savaitgalį nustatytas klasikinis kiaulių maras (KKM), pradėtas ten laikytų 12 516 kiaulių naikinimas. Visos kiaulės išvežamos į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizavimui.

Iš viso nuo š. m. birželio 1 d., kai Jonavos rajone UAB „Beržų kompleksas“ priklausančioje kiaulių fermoje buvo užregistruotas pirmasis klasikinio kiaulių maro atvejis, jau sunaikinta ir UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizuota daugiau kaip 28 tūkst. užsikrėtusių kiaulių.

Aplink naują ligos židinį nustatytos 3 km apsaugos ir 10 km priežiūros zonos. Didžioji dalis į šias zonas įtrauktų vietovių sutampa su prieš tai nustatytomis buvusių KKM židinių apsaugos ir priežiūros zonomis. Visas Jonavos rajonas įtrauktas į padidintos priežiūros zoną, be to, į 10 km priežiūros zoną papildomai įtraukti ir 42 Kėdainių rajono kaimai. Šiuo metu vyksta patikrinimai visose kiaulių laikymo vietose, įtrauktose į minėtas apsaugos ir priežiūros zonas. Iš gyventojų laikomų kiaulių imami kraujo mėginiai tyrimams, siekiant nustatyti, ar užkratas neišplito.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kreipėsi į šalies medžiotojų draugijas ir būrelius dėl klasikinio kiaulių maro užkrato paplitimo tyrimų laukinėje faunoje. Vykdoma aktyvi šernų medžioklė ir sumedžiotų bei gaišusių šernų mėginių tyrimai. Atsižvelgiant į iki šiol ištirtus šernų kraujo ir organų mėginius, šernų populiacijoje KKM nenustatytas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pratęsiamas draudimas iš Lietuvos išvežti ir į Lietuvą įvežti gyvas kiaules.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min