Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 29d. 08:17

Klasta pakvipę rinkimai

Artūras Zuokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Artūras Zuokas išėjo, kad sugrįžtų

Skandalu vos nevirtusiame Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) suvažiavime išrinktas naujas partijos pirmininkas Gintautas Babravičius pakeitė ilgametį šios partijos vadovą Artūrą Zuoką.

Šalia sostinės esančiame "Le Meridien Vilnius" viešbutyje pakiliai prasidėjęs suvažiavimas buvo nuspalvintas A.Zuoko, kuris išvakarėse pranešė, kad nesieks dar vieną kadenciją vadovauti

partijai, ataskaitiniu pranešimu. "Partija stipri tuomet, kai turi aiškią idėjinę kryptį ir visus vienijančias vertybes. Tobulų organizacijų, kaip ir tobulų žmonių, nėra, tačiau tobulybės siekimas turi būti pažangos variklis. Mąstykime apie ateitį esamuoju laiku. Tai nėra lengva", - šioje kalbos dalyje buvusio pirmininko balsas suvirpėjo taip, kad atrodė, gali pratrūkti rauda. Salė nuščiuvo, o vėliau pratrūko audringais plojimais. Lyg atsidėkodamas A.Zuokas paprašė suvažiavimo delegatams išdalyti šimtus dekoratyvinių saulėgrąžų. Tokia pradžia nežadėjo jokių netikėtumų.

Oficialių totalizatorių nebuvo, bet niekas nedvejojo, kad pirmininku taps daugiau viešumoje matomas ministras.

Įtarė klastojimu

Jie prasidėjo tada, kai, pasibaigus balsavimo už naują partijos pirmininko kandidatūrą procedūrai, sočiai papietavę, delegatai vėl ėmė rinktis į salę. Rinkimuose į LiCS vadovo postą dalyvavo Vilniaus vicemeras G.Babravičius, sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas, buvęs sostinės tarybos narys Vitas Mačiulis ir Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Dangis Gudelis. Nors žurnalistams nebuvo leista dalyvauti vidinėse kandidatų kėlimo diskusijose, užkulisiuose nekilo abejonių, jog realiausi kandidatai - G.Babravičius ir A.Čaplikas. Oficialių totalizatorių nebuvo, bet niekas nedvejojo, kad pirmininku taps daugiau viešumoje matomas ministras.

Balsų skaičiavimo komisija į suvažiavimo salę vėlavo daugiau kaip dvi valandas. Tai ėmė jaukti visą darbotvarkę, nes viešbučio administracija, skirtingai nei liberalcentristai, dirbo pagal grafiką. 17 val. prasidėjo numatyta vakaronė, turėjusi vainikuoti suvažiavimą. Todėl po pertraukos delegatai labai nenoriai rinkosi į tvankią salę. Kol daugiau ar mažiau visi buvo suvaryti atgal, kai kurie ir laikydami rankose taures vyno, vėl prasidėjo netikėtumai - balsai dar nebuvo suskaičiuoti. Taip susiklosčiusios aplinkybės pradėjo kelti pagrįstus susirinkusiųjų įtarimus, kad vyksta neaiškūs užkulisiniai žaidimai.

Balsų skaičiuotojai pas suplukusius nuo tvankos delegatus sugrįžo tik apie šeštą valandą. Už G.Babravičių - 359, už A.Čapliką - 323, V.Mačiulį - 14, A.Gudelį - 4 balsai. Įtarimus iš karto sukėlė tai, kad suvažiavimo pradžioje buvo pranešta, jog dalyvauja 680, o įpusėjus - 706 balsavimo teisę turintys partijos atstovai. Balsų skaičiavimo komisijos nariai tvirtino, kad balsai perskaičiuoti net šešis kartus. Buvo nustatyta, jog kai kurie delegatai balsavo po du kartus, todėl atsirado neaiškumų.

Nedidelė 36 balsų persvara tarp pagrindinių varžovų ir 26 nauji iš kažin kur atsiradę asmenys sukėlė audrą - imta reikalauti dar kartą balsuoti už pagrindinius pretendentus į partijos vadovo postą.

Padėtį gelbėjo A.Čaplikas. Jis pareiškė: "Neaiškumų lieka ir man, tačiau reikia būti vieningiems." Įkaitusią atmosferą atvėsino Arvydas Garbaravičius. "Pirmininke, kada gausime alaus?" - paklausė jis.

Laikinas atsitraukimas?

Naujasis LiCS vadovas G.Babravičius, laikomas A.Zuoko aplinkos žmogumi, pažadėjo partijoje permainų. Pirmoji, įvykusi jau per suvažiavimą, - pirmininko pavaduotojų skaičiaus sumažinimas nuo 7 iki 5. Jais tapo: Artūras Melianas, Žilvinas Šilgalis, Irena Ričkuvienė, Algis Čaplikas, Regimantas Čiupaila.

Užkulisiuose neoficialiai kalbėta, kad šis A.Zuoko atsitraukimas tėra laikinas. Numatomose LiCS įstatų pataisose partijos pirmininkui ketinama suteikti daugiau galių. Galimas dalykas, jog po dvejų metų vyksiančiame partijos suvažiavime savo kandidatūrą kels ir A.Zuokas -kad vėl vadovautų LiCS dar šešerius metus, kaip buvo iki šiol.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min