TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klerkas šokdina valdžią ir teismą

I.Zaleckis teismo procesą sugebėjo ištęsti iki dviejų metų.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / I.Zaleckis teismo procesą sugebėjo ištęsti iki dviejų metų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis įsigudrino už nosies vedžioti jau ne tik savo viršininkus, bet ir teisėjus. Valdininko, kuris plaktuku daužė automobilius, niekaip nepavyksta nubausti.

I.Zaleckis yra bene labiausiai kritikuojamas savivaldybės darbuotojas, kurio veikla netenkina nei miesto valdžios, nei sporto bendruomenės.

Švaistėsi plaktuku

Tačiau klerkas nepasiduoda atviriems raginimams pasitraukti iš užimamo posto savo noru.

Jam dirbti toliau netrukdo ir šią vasarą Klaipėdos miesto apylinkės teismo priimta nutartis. I.Zaleckis nuteistas už viešosios tvarkos sutrikdymą.

2009 m. naktį į rugsėjo 17-ąją plaktuku apdaužė savo posūnio ir jo žmonos automobilius „Ford Puma“ ir „Mercedes-Benz“. Savininkai suniokotas mašinas aptiko rytą. Jie pakraupo išvydę išdaužytus durelių langų stiklus, žibintus, veidrodėlį, įlenktą variklio gaubtą ir stogą. Įvykio liudytojai teigė, kad plaktuku tamsoje švaistėsi įpykęs I.Zaleckis.

Suklastojo antspaudą?

Teismui užteko įrodymų pripažinti I.Zaleckį kaltu. Už svetimo turto suniokojimą jam grėsė įkalinimas iki dvejų metų, tačiau skirta 4 tūkst. Lt bauda. Kaltininkui teks atlyginti ir nukentėjusiesiems padarytą žalą. Iš viso valdininkui priteista sumokėti beveik 30 tūkst. Lt.

Sprendimo teko laukti metus, nes kaltinamasis vis surasdavo priežasčių, kodėl paskirtą dieną byla negalėjo būti nagrinėjama. Posėdžiai buvo atidėliojami aštuonis kartus, kol galiausiai sprendimas buvo priimtas. Jį apskundė abi pusės.

Vakar bylą turėjo atversti Klaipėdos apygardos teismas, tačiau posėdį teko dar kartą atidėti. Pirmąjį kartą jis neįvyko dėl I.Zaleckio ligos, o vakar jis atvyko be savo advokato. Šis išvakarėse teismui atsiuntė raštą, kuriuo informavo, kad jis su klientu nutraukė sutartį ir nebegali jam atstovauti teisme. Valdininkas teismo paprašė duoti jam laiko susirasti kitą advokatą ir leisti šiam susipažinti su bylos medžiaga. 

Teisėjų kolegija patenkino šį prašymą, tačiau kito posėdžio data kol kas nepaskirta, nes vis dar neaišku, ar gali būti nagrinėjamas valdininko apeliacinis skundas.

Įtariama, kad I.Zaleckis jį teismui pateikė per vėlai, suklastojus „Lietuvos pašto“ antspaudą. Bendrovė yra informavusi teismą, kad tokio antspaudo, koks buvo uždėtas ant I.Zaleckio siųsto laiško, nenaudoja nė vienas šalies pašto skyrius. Dėl antspaudo suklastojimo tebevyksta ikiteisminis tyrimas.

Jeigu po tyrimo paaiškėtų, kad skundas pateiktas pavėluotai, teismas jo nebenagrinėtų. Tada įsigaliotų žemesnės instancijos teismo priimta nutartis.
Vaidina auką
I.Zaleckis ir toliau teigia esąs niekuo dėtas. „Aš ten nebuvau ir nieko nedaužiau, kas tai darė, nežinau”, – vakar tikino jis. „Melagis!“ – jam pavymui rėžė vienos suniokotų mašinų savininkė. Moteris tikino, kad ją bandoma įbauginti. „Jie išsiaiškino mano telefono numerį ir paskambinę grasino“, – teigė nukentėjusioji. Ji neabejojo, jog tai – I.Zaleckio darbas.

Valdininkas ne tik nepripažįsta savo kaltės, bet įtikinėja, kad su juo siekiama susidoroti. „Mane padarė atpirkimo ožiu, bet aš turiu įrodymų, kad tai politinis susidorojimas“, – tikino jis.

Puse lūpų kalbama, kad I.Zaleckis jaučiasi nebaudžiamas, nes turi tvirtą užnugarį – vieną įtakingiausių uostamiesčio žmonių, garsų verslininką ir politiką Antaną Bosą. Šiuos veikėjus sieja ne tik narystė Darbo partijoje, bet ir bendras pomėgis – regbis.

Laukia neeilinė atestacija

Ilgametis Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas yra gavęs tarnybinę nuobaudą už darbo drausmės pažeidimą, tačiau ją apskundė teismui ir ji buvo panaikinta.

Pasitraukti iš posto klerko neprivertė ir prieš kelias savaites vykusiame pirmajame sporto kongrese viešai išsakyta miesto sporto bendruomenės kritika. I.Zaleckis buvo pliekiamas už tai, kad prastai organizuoja miesto sporto veiklą, jo vadovaujamam skyriui tenka atsakomybė ir už itin kuklius Klaipėdos sportininkų pasiekimus.
Po kongreso miesto sporto vadą išsikvietė savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė. Ji patarė pavaldiniui savo noru pasitraukti. I.Zaleckis paprašė skirti jam dieną pagalvoti. Tačiau sutartu metu nepasirodė ir tebedirba iki šiol.
Remdamasi neseniai atlikto sporto skyriaus audito išvadomis, savivaldybės administracija inicijuoja neeilinę šio valdininko atestaciją. Po šio patikrinimo darbo grupė gali rekomenduoti direktorei I.Zaleckį atleisti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Valdžia

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min