TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kliba Klaipėdos rajono vadovų kėdės

Ateinantį šeštadienį paaiškės, ar S.Karbauskas su savo pavaduotoju E.Skarbaliumi liks vadovauti rajonui dar mažiausiai pusmetį.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / Ateinantį šeštadienį paaiškės, ar S.Karbauskas su savo pavaduotoju E.Skarbaliumi liks vadovauti rajonui dar mažiausiai pusmetį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos rajono savivaldybės opozicija verčia iš postų merą Sigitą Karbauską bei jo pavaduotoją Egidijų Skarbalių. Jiems pareikštas nepasitikėjimas.

„To ir buvo galima tikėtis“

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Žemaičių partijos atstovų valdančioji dauguma rajonui vadovavo vos keturis mėnesius. Į opozicijos stovyklą perbėgus socialdemokratui Vaclovui Dačkauskui ir konservatoriui Jonui Dumašiui, dabar čia – vienu nariu daugiau.

Pareiškimą dėl nepasitikėjimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pirmininkas Dangirdas Lingys kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos vadovu V.Dačkausku rajono merui įteikė rugpjūčio 31-ąją.

„To ir buvo galima tikėtis“, – nė kiek nenustebęs dėl gauto pareiškimo ištarė S.Karbauskas. Jo teigimu, interpeliacija inicijuojama nesiremiant jokiais argumentais. Pareiškime išvardyti teiginiai, jo manymu, niekiniai.

Meras – ne darbui

Pareiškimą pasirašė 14 TS-LKD, LSDP bei Nepriklausomos frakcijų atstovai.

Nepasitikėjimą meru ir jo pavaduotoju jie reiškia „siekdami atstatyti normalią, dalykišką darbinę aplinką rajono savivaldybės administracijoje, seniūnijose, savivaldybei pavaldžiose įstaigose ir organizacijose, kad darbuotojai būtų vertinami ne pagal jų pažiūras, o pagal dalykinę kompetenciją ir individualias asmenines savybes, norėdami, kad rajono savivaldybėje būtų atstatytas įstatymo viršenybės prieš asmenines arogantiškas ambicijas principas ir aukšti politinės kultūros ir etikos standartai“.

Šių išvardytų netiesioginių kaltinimų rajono vadovas nevertina rimtai. „Per šiuos keturis mėnesius mums vadovaujant nebuvo jokio protegavimo, jokių kyšių, jokių priedų. Šie principai – mūsų stiprybė“, – dėstė verčiamas meras.

Jis nerado priekaištų nei savo, nei pavaldinių darbui. „Neklystančių nėra, bet aš juokaudamas galiu dar kartą pasakyti – meras ne darbui skirtas, o atsakomybei“, – savo ne kartą viešai ištartą frazę pakartojo S.Karbauskas.

Neabejoja, kad nenuvers

Žinią apie jam pareikštą nepasitikėjimą tikino su šypsena sutikęs ir jo pavaduotojas E.Skarbalius. „Jaudintis gali, jeigu esi padaręs ką nors negero. Jeigu kolegos tarybos nariai nesugeba net įvardyti priežasčių, man jų gaila. Jeigu metami kaltinimai, jie turi būti pagrįsti ir konkrečiais faktais. Jų nėra“, – įsitikinęs vicemeras.

Jo manymu, mesta interpeliacijos korta – natūrali reakcija į dabartinės valdžios iškeltas negeroves savivaldybės valdomose įstaigose, kurioms vadovauja konservatoriai ir socialdemokratai. E.Skarbalius neabejojo, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo baigsis jų naudai ir dar mažiausiai pusmetį bus galima ramiai dirbti.

Turi kandidatą

Neoficialiomis žiniomis, opozicija yra numačiusi mero kėdę konservatoriui Kęstučiui Cirtautui.

Jis šiame poste jau yra dirbęs dvejus metus – iki 1997-ųjų. Neeilinis tarybos posėdis, kurio metu bus balsuojama, ar pritarti interpeliacijai, vyks rugsėjo 10 d.

S.Karbauskui netekus mero posto, tikėtina, kad gerokai susilpnėtų ir jo buvusio vadovo Seimo nario Petro Gražulio pozicijos Klaipėdos rajone. Šis politikas pretenduoja būti dar kartą išrinktas į Seimą vienmandatėje apygardoje. Jo pagrindine varžove laikoma kolegė Seime – TS-LKD Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkė Agnė Bilotaitė. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min