TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Klozeto šepečiu „pašventintas“ ir vaikui smogęs Pajiešmenių mokyklos direktorius ieško kaltų

Ervydas Macaitis
Ugdymo plėtotės centro nuotr. / Ervydas Macaitis.
Šaltinis: 15min
19
A A

Pasvalio rajono Pajiešmenių pagrindinės mokyklos direktorius Ervydas Macaitis vieną lapkričio dieną buvo aptaškytas klozeto valymo šepečiu. Už tai vožtelėjo mokiniui per žandą. Konfliktą užglaistė direktoriaus ašaros prieš vaiko motiną. Tačiau dabar įvykis vėl atgijo lyg feniksas – direktorius išplatino raštą, kuriame vietos valdžią kaltina bandymu su juo susidoroti, nes kitą savaitę bus sprendžiama, ar jį atleisti iš pareigų.

Pajiešmenių mokyklos direktorius E.Macaitis išplatino laišką, kuriame teigia esąs žeminamas, juodinamas ir menkinamas. Jis primena konfliktą su mokiniu, kuris įvyko lapkričio 23 dieną, ir tvirtina, kad visos nuoskaudos jau seniai pamirštos, o dabar ši istorija eskaluojama tyčia.

00-heroism-motorola-and-givi-06-06-15

E.Macaitis skundžiasi, kad šių metų sausį Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas sudarė komisiją jo nusižengimui tirti. Direktorius tikina nežinąs, ką komisija ištyrė, nesąs supažindintas su jos išvadomis, tačiau tikina girdėjęs, jog gali būti pripažintas smurtautoju.

E.Macaitis tikina, kad vasario 13 d. Pasvalio rajono Tarybos posėdyje bus sprendžiamas jo likimas – direktorius nuogąstauja, kad remiantis komisijos išvadomis bus atleistas iš pareigų.

Buvo aplietas fekalijomis?

Direktorius teigia, kad tądien per vaizdo stebėjimo kameras pamatė kelis berniukus, nuolat įbėgančius ir išbėgančius iš tualeto.

Nuėjo patikrinti, kas ten vyksta. Mokiniai direktoriui tylomis žvilgsniu parodė į vidų. Mokyklos galva užėjo į tualetą netaręs nė žodžio.

Suprato, kad kabinoje kažkas yra užsidaręs – pabeldė į duris, tačiau nieko nesakė.

Tą pačią akimirką pro kabinos viršų švystelėjo klozeto šepetys ir aptaškė direktorių.

„Viskas įvyko greitai. Tualeto šepečiu šliopt! Fekalijos pradėjo graužti akis. Ėmiau nevalingai rėkti. Vaikas atidarė duris ir aš jam delnu trinktelėjau per skruostą“, – prisimena direktorius.

Vaikas namuose papasakojo, kad apliejo direktorių vandeniu, o ne fekalijomis ir gavo antausį. Mama iškart apie tai pranešė policijai – net direktoriams nevalia mušti vaiko.

Tuomet direktorius nuvyko pas vaiką į namus. Sako, jog atsiprašė. Moteris atsiėmė iš policijos pareiškimą ir visi kurį laiką laimingai gyveno toliau.

Tai vanduo ar fekalijos?

Antausio pliaukštelėjimo aidas sugrįžo vasario pradžioje. Direktorių užplūdo žurnalistai: „Staiga penktadienį į mokyklą užgriuvo daugybė televizijų. Klausinėja, ar atsistatydinsite. Aš nesu susipažinęs su jokiais tarnybiniais patikrinimais, o Švietimo skyriaus vedėjas kad komentuoja, kad pasakoja...“

Direktorius akcentavo, kad su vaiku ir jo mama jis yra susitaikęs net juridiškai – pasirašė susitaikymo raštą prie policijos pareigūno.

Anot direktoriaus, Pasvalio Švietimo skyriaus ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovai tiesiog skleidžia melagingą informaciją, esą norėdami sunaikinti Pajiešmenių mokyklą.

„Koks ten smurtas – mes abu buvome išsigandę. Man graužė akis, o jis priešais pamatė direktorių. Paskui vaikas pripažino, kad vanduo iš tiesų buvo nešvarus – juk įmerkia į turinį ir taško“, – dėstė mokyklos vadovas.

Jis priminė, kad mokykloje yra 110 vaikų, o netoliese renovuota Krinčino mokykla – beveik tuščia. Jis spėlioja, kad norima Pajiešmenių vaikus nukreipti į Krinčiną arba Pasvalį.

Direktorius akcentavo, kad su vaiku ir jo mama jis yra susitaikęs net juridiškai – pasirašė susitaikymo raštą prie policijos pareigūno. Jis nemano, kad tai yra įvykio slėpimas.

Motinai svarbiau – tikras, o ne raštiškas atsiprašymas

Tuo tarpu vaiko mama Jurgita iš pradžių teigė, kad buvo susitaikyta tik žodžiu. Vėliau patvirtino, kad dėjo parašus ir policijoje. Moteris akcentuoja kiek kitus dalykus – jai šioje istorijoje nuoširdumas yra svarbiau už dokumentą. O fekalijos ar vanduo – tas pats: „Mes siūlėme išvalyti kostiumą.“

Pas mus gal pusę valandos žmogus verkė ir vaiką apsikabino. Patikėjome.

Vaiko motina suprato, jog tokio dokumento reikia, kai nebeturi priekaištų asmeniui, tačiau nemano, jog tai esminis dalykas šioje istorijoje.

Svarbiausia moteriai buvo ne šis dokumentas, o paties direktoriaus tikras atsiprašymas.

„Vaikas tądien grįžo namo po mokyklos. Pasakė, kad direktorius jam užtrenkė. Tada mes kreipėmės į policiją, parašėme pareiškimą. Vėliau atėjo direktorius“, – prisiminė moteris.

Teigė, kad direktorius nuoširdžiai atsiprašė ir labai gailėjosi savo padaryto veiksmo: „Verkėme visi apsikabinę čia namuose. Ir vaiko atsiprašė. Pas mus gal pusę valandos žmogus verkė ir vaiką apsikabino. Patikėjome.“

Moteris iš sūnaus pasakojimo suprato, kad ten iš tiesų vyko – vaikai tiesiog taškėsi vandeniu. Direktorius aptaškytas tikrai netyčia.

Su vaiku po šio incidento mama kalbėjo apie deramą elgesį mokykloje ir nepastebi, vaikas dėl įvykio kentėtų: „Vaikas toliau į mokyklą eina noriai.“

„Vandenį pavertė fekalijom“

Pasvalio Švietimo skyriaus vedėjas Kazys Polekas į situaciją žvelgia dar kitu kampu ir tendencingą elgesį mato tik iš direktoriaus pusės.

„Mes – mokyklos steigėjas – apie įvykį sužinojome tik tuomet, kai motina kreipėsi į policiją. Policija buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Sausio 13 dieną iš prokuratūros gavome atsakymus.

Skęstantis ir šiaudo griebiasi. Vandenį pavertė fekalijomis. Kaltina susidorojimu.

Tuomet pradėjome savo tarnybinį patikrinimą. Su tokiais direktoriaus ugdymo metodais yra kažkas ne taip. Kodėl slėpė? Kodėl neinformavo? Maža to, gruodžio mėnesį vėl buvo incidentas su kitu mokytoju, apie kurį mums taip pat nebuvo pranešta.“

Švietimo skyriaus vadovas mano, kad direktorius turėjo pranešti apie įvykį Švietimo skyriui. Gal tuomet ir siūloma drausminė nuobauda būtų švelnesnė, gal skyrius būtų tarpininkavęs susitaikant.

„Žinoma, skęstantis ir šiaudo griebiasi. Vandenį pavertė fekalijomis. Kaltina susidorojimu. Yra parengtas sprendimas nušalinti direktorių nuo pareigų, dėl kurio balsuos taryba. Be to, mūsų rajono mokyklų tinklo pertvarkos plane nėra planuojama uždaryti Pajiešmenių mokyklą.

Vertiname situaciją, o ne teisiname vaikus – visokių yra, tačiau aš vaikui netrenkčiau, jei ir fekalijomis apipiltų“, - teigė K.Polekas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min