Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 01 06

Klubui „Body Gym“, kuriame klientas susirgo mirtina liga, skirta 40 000 litų bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo Vilniaus visuomenės sveikatos centro Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą ir su juo pateiktą medžiagą dėl UAB „Sporto bankas“, valdančio sporto klubą „Body Gym“ pavojingų paslaugų pateikimo į rinką ir, vadovaudamasi Produktų saugos įstatymo nuostatomis, skyrė šiai bendrovei 40 000 litų baudą.
Greitoji pagalba
Greitoji pagalba. / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Bauda

Praėjusių metų liepos 28 d. Vilniaus visuomenės sveikatos centras gavo Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinės ligoninės informaciją apie vienam vilniečiui diagnozuotą susirgimą legionelioze, dėl kurio pacientas mirė. Pranešime kaip viena galimų užsikrėtimo šia liga vietų buvo nurodytas UAB „Sporto bankas“ priklausantis Vilniuje veikiantis sporto klubas „Body Gym“. Vadovaudamiesi Produktų saugos įstatymo 14 straipsniu Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai atliko patikrinimą ir nustatė, kad iš sporto klubo „Body Gym“ vyrų ir moterų dušinėse laboratoriniam tyrimui paimto karšto vandens, išaugo Legionella pneumophila 1 serogrupės bakterijos.
 
Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas „Dėl Europos legioneliozės, susijusios su kelionėmis profilaktikos ir kontrolės rekomendacijų“ nurodo, kad Legionella bakterijos gali sukelti legionierių ligą, kuri 10 proc. – 15 proc. žmonių gali baigtis mirtimi. Rekomendacijose nurodoma, kad rizika užsikrėsti Legionella bakterijomis egzistuoja, jei vandenyje yra šių bakterijų ir jei yra palankios sąlygos legionelėms daugintis, t.y. jei vandens temperatūra yra nuo 20 ºC iki 50 ºC.
 
Patikrinimo sporto klube „Body Gym“metu iš karšto vandens sistemos į šildytuvą grįžtančio karšto vandens temperatūra buvo tik 47,4 ºC. Tuo taip pat buvo pažeisti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinti „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“, jog legioneliozių prevencijai palaikyti pastato karšto vandens sistemoje vandens temperatūra turi būti ne žemesnė kaip nuo 50 ºC iki 60 ºC.
 
Nustačius pažeidimus UAB „Sporto bankas“ sporto klubui „Body Gym“ buvo pritaikyta rinkos ribojimo priemonė − laikinai sustabdytas paslaugų teikimas. Šis ribojimas buvo atšauktas tik po to, kai Vilniaus visuomenės sveikatos centras nurodė, kad sporto klubo „Body Gym“ pritaikytos techninės priemonės karšto vandens sistemoje leido užtikrinti aukštesnę nei 50 ºC temperatūrą, kuri užtikrina Legionella bakterijų sunaikinimą.
 
Išnagrinėjusi Produktų saugos įstatymo pažeidimo bylą „dėl UAB „Sporto bankas“, valdančio sporto klubą „Body Gym“ pavojingų sporto klubo paslaugų pateikimo į rinką ir priėmusi nutarimą skirti bendrovei baudą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba teisės aktų nustatyta tvarka perdavė bylos medžiagą nagrinėti Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai.
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius