Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 13d. 17:51

Knyga „Vizijų Klaipėda“ – tikintiems Klaipėdos ateitimi

Atgimimo aikštė pasipuošė tūriniais burbulais.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėda.

Sausio 14 d. 17 val. Klaipėdos I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje Renginių salėje vysk knygos „Vizijų Klaipėda“ sutiktuvės.

Kaip teigia knygos sudarytas Juozas Šikšnelis, nei vienas miestas pasaulyje neturi tokių puikių duomenų kurti jo ateities vizijas kaip Klaipėda ir nei vienas miestas pasaulyje neturi tokio būrio miestą mylinčių žmonių kaip Klaipėda. Vadinasi visos prielaidos sukurti utopinį ateities miestą mūsų galioje.

„Ar reikia priminti, kad daugelis utopijų virsta realybe? Tad tieskime naujas gatves, alėjas ir bulvarus, statykime naujus pastatus ir šventoves, laužykime sustabarėjusias ir beviltiškai pasenusias taisykles bei nuorodas, įveikime neįveikiamą, sukurkime, ko dar nebuvo, nes vizijų Klaipėda bus mitinis sutvėrimas prilygstantis pasaulio, sutverto per septynias dienas, sąrangai. Tobulas ir primityvus, sudėtingas ir paprastas, estetiškas ir grubus, lengvas ir sunkus, pilkas ir švytintis visa spalvų gama, keičiantis gamtinį landšaftą, keičiantis žmogiškąjį suvokimą, supratimą, inertiško mąstymo ribas,  keičiantis mus. Liudijantis žmogiškojo suvokimo ribas ir galią“, – dėsto J. Šikšnelis.

 

Asmeninio archyvo nuotr./Knygos "Vizijų Klaipėda" viršelis.
Asmeninio archyvo nuotr./Knygos "Vizijų Klaipėda" viršelis.

Knyga skirta tiems, kas žino, kad „Klaipėda ateityje bus tokia, kokią ją įsivaizduos ir sukurs miestiečiai, kokiais jie patys save supras ir kaip mąstys.“ (V. Vaičekauskas).


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

18:06
00:41
01:55

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min