TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygoje – nuo Romintos iki Nemuno

Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja knyga apie Mažąją Lietuvą.
Organizatorių nuotr. / Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekoje bus pristatoma nauja knyga apie Mažąją Lietuvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį, 17 val. I. Simonaitytės bibliotekoje Konferencijų salėje organizuojamos naujos Norberto Stankevičiaus knygos apie Mažąją Lietuvą „Nuo Romintos iki Nemuno“ sutiktuvės.

„Nuo  Romintos  iki  Nemuno“ – tai  trečioji  kraštotyrininko, Eduardo Balsio  menų  gimnazijos  istorijos  mokytojo  Norberto  Stankevičiaus  išleista knyga, kurios turinys ir pavadinimas įpareigoja dar sykį pažvelgti į Mažąją Lietuvą.

Čia publikuojama ir skaitytojo dėmesio sulaukti tikisi 1990-2010 m. kelionių po Karaliaučiaus kraštą medžiaga. Daug metų  rinkti vaizdai pasakoja apie miestelių ir bažnytkaimių kultūros paminklus, mūrinę ir medinę architektūrą, žmones, istoriją, gamtą. Knygoje atskleidžiama  lietuviška bei vokiška krašto praeitis, pagrindžiami ir gaivinami dvasiniai ir emociniai mūsų ryšiai su Mažąja Lietuva ir Prūsija.

Dėmesys sutelkiamas į kelis šimtmečius kurtą kultūros paveldą, atmintinas vietas, pasakojama apie lietuvių bei vokiečių kultūros ir visuomenės veikėjų gyvenimo pėdsakus. Ypač norėta parodyti trapiausią paveldo dalį – medinius pastatus ir greitai nykstančias architektūrines detales. Nevengiama kontrastinių, nostalgiškų  palyginimų apie tai, kas buvo anksčiau ir yra šiandien. Fotografiniai vaizdai viską priartina, sukonkretina, jaudina, tapdami egzistencine laiko ir žmogaus gyvenimo prasmės metafora.

Knyga „Nuo Romintos iki Nemuno” pasakoja apie rytinę Karaliaučiaus srities dalį – buvusias  Galdapės (Goldap),  Pilkalnio (Dobrovolsk), Stalupėnų (Nesterov), Ragainės (Neman) apskritis.  Jų istorinė  apžvalga iliustruojama  dabartinėmis  ir  palyginamosiomis  senomis  fotonuotraukomis. Autoriaus surinkta medžiaga apie pačius miestus – Gumbinę, Įsrutį, Stalupėnus, Girdavą, Frydlandą ir Darkiemį jau buvo anksčiau išspausdinta atskira knyga. 

Renginyje dalyvaus knygos autorius Norbertas Stankevičius, edukacinio-kultūrinio centro „Metidė“  vadovė Jūratė Augienė, gidė, lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Klimantavičienė. Renginį ves menotyrininkas Petras Šmitas. 


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min