Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygoje – spalvingas kino kūrėjo portretas

Robertas Verba
Organizatorių nuotr. / Robertas Verba
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Trečiadienį, 17.30 val., Istorinėje prezidentūroje Kaune bus pristatyta Rūtos Oginskaitės knyga „Nuo pradžios pasaulio“, kurioje atskleidžiama operatoriaus ir režisieriaus Roberto Verbos (1932–1994) asmenybė.

R.Verba laikomas lietuvių poetinės dokumentikos pradininku. Jo filmai „Senis ir žemė“, „Vincas Svirskis“, „Čiutyta rūta“, „Šimtamečių godos“, „Šventėn“ kuria epišką gražios ir doros lietuvių tautos portretą. Leidyklos „Aidai“ išleistoje knygoje „Nuo pradžios pasaulio“ – archyvų saugomos istorijos, amžininkų prisiminimai, pokalbiai su R.Verba, taip pat kompaktinis diskas su 7 jo filmų įrašais.

Žiūrėdami Verbos filmus, kurtus nuo 1965 metų, galime suprasti, kaip mes iš tiesų tada gyvenome. Teigia R.Oginskaitė

Tarptautinio Kauno kino festivalio metu VDU galerijoje „101“ buvo atidaryta fotografijų paroda „Filmuojantis Robertas Verba“. Iš operatoriaus Algirdo Tarvydo nuotraukų žvelgė santūrus ir švelnus žmogus, lietuvių dokumentikoje įamžinęs senąjį nykstantį kaimą, jo žmones, menančius dar XIX šimtmetį ir tuos, kuriems likimas lėmė bręsti vadinamojoje socialistinėje respublikoje.

Ką tik išleista knyga, pasak jos autorės R.Oginskaitės, suteikia progą geriau pažinti filmų kūrėjo kiną.

Leidinio pristatyme Kaune dalyvaus kino operatorius ir režisierius Aloyzas Jančoras, dirbęs su R.Verba, taip pat istorikas Aurimas Švedas, tyrinėjantis sovietmečio visuomenės ir kultūros istoriją ir knygos autorė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min