Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 31d. 18:59

Viktoras Uspaskichas žada, kad po Naujųjų minimali alga kils iki 1100 Lt, koalicijos sutartį ketinama pasirašyti kitą savaitę

Susitikimo akimirka
Luko Balandžio nuotr. / Susitikimo akimirka

Naująją valdančiąją koaliciją formuojančių trijų partijų lyderiai trečiadienį pradėjo rengti naujosios Vyriausybės programą. Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas po susitikimo aiškino, jog nuo sausio minimali alga išaugs iki 1100 Lt, anksčiau koalicijos partneriai žadėjo minimalų atlygį padidinti iki 1000 Lt. Apie mokesčių pakeitimus būsimi valdantieji kol kas nekalba.

Naują valdančią koaliciją formuojantys socialdemokratų, Darbo ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų vadovai trečiadienį susitiko Seimo rūmuose, diskusijos truko apie dvi valandas.

„Siusitiko darbo grupė, kuri atsakinga už Vyriausybės programos rengimą. Kalbėjome apie ekonomikos skatinimo priemones, apie naujų darbo vietų kūrimą, kaip padidinti minimalią mėnesinę algą, generuoti naujas pajamas per mokesčių sistemą“, – sakė socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius. Anot jo, nesutarimų kol kas nėra, o toliau šiuos klausimus spręs šešių žmonių darbo grupė, kuri pasiūlys Vyriausybės programos projektą. Tą projektą paskui analizuos partijų lyderiai.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas žurnalistam teigė trečiadienį koalicijos partneriams pristatęs tikrą Lietuvos ekonominę padėtį. „Pristačiau diagramą, kaip gali būti padidinus minimalų atlyginimą pirmajame etape iki 1100 Lt. Pristačiau kaip tai įtakos pagal atskirus sektorius. Atlyginimo fondas tokiose įmonėse (padidės – aut.) kokius 3 proc., daugiausiai – plius 6“, – kalbėjo jis.

Paklaustas, ar dėl minimalios algos kėlimo tarp partnerių yra sutarimas, V.Uspaskichas teigė, kad dauguma tam pritaria. „Buvo žmonių kurie sakė, kad reikia pažiūrėti statistiką. Aš visiškai sutinku, bet aš pristačiau dar plius kaip veikia rinkos dėsniai, kad būtų suprantama, todėl kad pinigai, kurie naudojami, visą laiką papildomai generuoja ir vartojimą, ir pajamas ir papildomai pinigų į valstybės biudžetą“, – sakė jis.

V.Uspaskicho pasiteiravus, ar šie siūlymai yra susiję su mokesčių pakeitimu, Darbo partijos lyderis sakė: „Kai kur taip. Aš nevadinu mokesčių pakeitimu, aš vadinu, ko gero, verslo sąlygomis. Mes tikrai turime sukurti verslo sąlygas verslui, kad jie galėtų konkuruoti su aplinkinėmis valstybėmis. Pristačiau, kaip reikėtų sureguliuoti mažmeninę rinką, kad tarp didžiųjų ir mažųjų būtų civilizuota rinka ir kad smulkus ir vidutinis verslas turėtų didesnę galimybę realizuoti savo produkciją“.

Pasirašys koalicinę sutartį

Anot socialdemokratų vadovo, koalicijos sutartis baigiama rengti, trijų, o jei pavyks susitarti su lenkais – keturių, partijų lyderiai ją pasirašys kitą savaitę. 

A.Butkevičius sakė, kad apie kandidatus, kurie pretenduotų į Seimo pirmininko postą, trečiadienį nekalbėta. Prisijungti prie koalicijos kviečiamas Lietuvos lenkų rinkimų akcijoslyderis Valdemaras Tomaševskis trečiadienio susitikime nedalyvavo, nes turėjo išvykti. Susitikimas, kuriame bus deramasi dėl lenkų prisijungimo planuojamas pirmadienį.

„Aš manau, bus tam tikrlaikas ir susitarimas ir susitikimas, nes šiuo metu turime kitų aktualių klausimų ir savo darbu norime įrodyti ir tautai, ir prezidentei, kad esame verti pasitikėjimo“, – atsakė A.Butkevičius, paklaustas, ką partijos darys su prezidente Dalia Grybauskaite, pasisakančia prieš Darbo partijos dalyvavimą valdžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min