Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koalicija raumenis augins artimiausiomis savaitėmis, plėtros variantai – patys įvairiausi

Eligijus Masiulis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdantieji džiaugiasi atlaikę interpeliaciją E.Masiuliui, tačiau vis vien trokšta plėstis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Koalicijos partneriams vieningai kalbant apie gretų stiprinimą, premjeras Andrius Kubilius neatmeta, kad prie valdančiųjų gali jungtis ne frakcijos, o atskiri politikai.

Ministras pirmininkas optimistiškai kalbėjo apie koalicijos plėtrą: „Tokias galimybes matome labai realias, manau, kad jas galėsime realizuoti per artimiausias kelias savaites“. Tačiau jis eilinį kartą atsisakė konkrečiai įvardyti galimus derybų partnerius. Nuo atsakymo, iki kada derybos gali būti baigtos, premjeras išsisuko: „mes esame apriboti šio Seimo kadencijos data.“

Paklaustas, ar prie valdančiųjų gali prisijungti ne ištisos frakcijos, o atskiri Seimo nariai, A.Kubilius atsakė: „Visko gali būti.“

„Ne vieną kartą esame sakę, kad koalicijos pagrindinės nuostatos, kurias stengiamės efektyviai įgyvendinti tiek stabilizuojant šalies finansus ir ekonomiką, tiek ir išvalant šalį nuo įvairių įtakos tinklų, jos gali būti patrauklios įvairioms frakcijoms ir įvairiems Seimo nariams“, – dėstė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderis.

Derasi dėl ištikimybės, ne dėl postų

Pastaruoju metu viešumoje nekalbama apie permainas Tautos prisikėlimo partijos įtakos sferai priklausančioje Kultūros ministerijoje. Partija nori dabartinį ministrą Remigijų Vilkaitį pakeisti kitu politiku, tačiau kol kas neįsiūlė premjerui ir koalicijos partneriams jokio kandidato. Imta svarstyti, jog galbūt ši ministerija bus perduota naujiems partneriams plečiant koaliciją. „Prisikėlėlių“ pirmininkas Arūnas Valinskas tikino, jog šie klausimai nesiejami.

Skirtumas nuo ankstesnių laikų yra toks, kad apsisprendus daliai Seimo narių, mes nagrinėsime, kokias jie galėtų turėti ambicijas ir kaip visi koalicijos partneriai kolegialiai galėtume jas patenkinti.Liberalų ir centro sąjungos vadovas Gintautas Babravičius aiškino, jog su galimais partneriais pirmiausia deramasi dėl jų palaikymo koalicijai. Apie įtakos sferas, kurios būtų perduotos jiems, esą būtų kalbama vėliau.

„Skirtumas nuo ankstesnių laikų yra toks, kad apsisprendus daliai Seimo narių,  mes nagrinėsime, kokias jie galėtų turėti ambicijas ir kaip visi koalicijos partneriai kolegialiai galėtume jas patenkinti,“ – teigė G.Babravičius. Jis minėjo, jog derybos dėl koalicijos stiprinimo „vedamos su eile Seimo narių“, tačiau su jais kalbamasi ne pavienių frakcijų, bet koalicijos vardu.

Tuo metu A.Valinskas svarstė, kad koalicijos išplėtimas gali būti nukeltas iki rudens. Anot jo, dėl tokio svarbaus klausimo skubėti negalimą, o dabartinės sudėties koalicijos stiprumą įrodė praėjusią savaitę atmesta opozicijos surengta interpeliacija susisiekimo ministrui E.Masiuliui.

„Dabartinei koalicijai norint išsilaikyti reikia mažiau pastangų,  nei opozicijai – perimti valdžią“, – pareiškė „prisikėlėlis“.

Derybų nesieja su balsavimu dėl apkaltos

Ir A.Kubilius, ir Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis teigė, jog jų atstovaujamos Seimo frakcijos antradienį balsuos už kreipimąsi į Konstitucinį teismą, kad šis išaiškintų, ar parlamentarai Aleksandras Sacharukas ir Linas Karalius nusipelnė apkaltos. Šiedu politikai priklauso Krikščionių partijos frakcijai, minimai kaip vienai iš potencialių koalicijos partnerių, todėl valdančiųjų pozicija dėl jų pašalinimo iš Seimo gali tapti kliūtimi derantis su „krikščionimis“ dėl bendradarbiavimo.  

„Visiškai nesiejame šitų klausimų, kadangi kai eina kalba apie Seimo statuto pažeidimus, galimai šiurkščius Konstitucijos pažeidimus, tai negali, neturi ir neprivalo būti politinių derybų objektas“,  – tvirtino E.Masiulis.

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis, Tautos prisikėlimo partija bei Liberalų ir centro sąjunga. Iš viso ji turi 70 atstovų parlamente. Politinį palaikymą Permainų koalicijai yra pažadėjusi 3 atstovus Seime turinti Valstiečių liaudininkų sąjunga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min