Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 22d. 19:30

Koalicijoje lipdomos paskutinės plytos

) Politikams nuo šiol nebus mažinamos išmokos dėl nedalyvavimo posėdžiuose.
„15min“ nuotr. / Kurie politikai užims valdžios postus Klaipėdoje – vis dar gaubiama po paslapties skraiste.

Klaipėdoje besiformuojančioje būsimų valdančiųjų koalicijoje dėliojamos paskutinės detalės. Antradienį trys partijos – Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjunga bei politinė partija Rusų aljansas – į susitikimą pasikvietė Darbo ir Socialdemokratų partijų vedlius uostamiestyje.

Žinia, dar savivaldos rinkimų dieną liberalai, liberalcentristai ir Rusų aljansas paskelbė apie būsimą bendradarbiavimą naujojoje taryboje. Visos trys šios partijos užsitikrino 15 mandatų iš 31. Patikinta, kad šios koalicijos kandidatas į merus – Vytautas Grubliauskas, dėl šios kėdės ketinantis atsisakyti ir Seimo nario vietos.

Kaip teigė Liberalų sąjūdžio, iškovojusio daugiausia mandatų naujojoje taryboje, pirmininkas Artūras Šulcas, paprašyta, kad abi šios partijos galop apsispręstų, ar jungiasi į koaliciją.

„Mes, kaip ir priklauso, pagal visus kanonus, kreipėmės į šias partijas, prašydami paremti valdančiąją daugumą. Socialdemokratų paprašėme kiek galima greičiau, jau kitą savaitę pasakyti galutinį atsakymą, ar bus su mumis, ar be mūsų. Analogiška situacija ir su Darbo partija, kuri operatyviau geba į viską reaguoti“, – teigė A.Šulcas. Anot jo, labiausiai sutariama dėl programinių nuostatų. Joms didesnį prielankumą išreiškė Darbo partijos vedlys Antanas Bosas. Tačiau vis dar neatskleidžiama, kokia šių derybų kaina. Apie tai, kokie postai kuriai partijai bus patikėti, vis dar kalbama su užuolankomis. 

Nori sugrąžinti panaikintą postą

Praėjusioje taryboje po nemalonaus incidento, kai neblaivi politikė Daiva Paulauskienė sukėlė eismo įvykį, buvo panaikintas vienas administracijos direktoriaus pavaduotojo postas.

„Tikrai negaliu komentuoti, kodėl šio etato buvo atsisakyta. Matyt, dėl kokių politinių dalykų. Dabar vykdomosios valdžios vadovas turi tik vieną pavaduotoją, labiau atsakingą už ūkio reikalus. Siekiant, kad vykdomoji valdžia normaliai funkcionuotų – vykdomosios valdžios atstovui reikėtų pagalbininkų dėl struktūrinių fondų lėšų įsisavinimo, finansinio strategavimo klausimų“, – tikino A.Šulcas. Todėl norima sugrąžinti antrojo administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.

Apie sudaromą „Permainų koaliciją“ pranešė ir Tėvynės Sąjunga, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Rusų sąjunga. Ši koalicija yra užsitikrinusi 10 vietų naujojoje taryboje.

Naujosios tarybos posėdis numatomas balandžio 4-ąją.
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min