2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 27

Koalicinė taryba aptars situaciją dėl COVID-19 ir LLRA poziciją Baltarusijos atžvilgiu

Valdančiųjų partijų Koalicinė taryba ketvirtadienį aptars koronaviruso situaciją ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) poziciją dėl padėties Baltarusijoje.
Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Kęstutis Daukšys, Juozas Bernatonis
Seimo valdančiųjų partijų Koalicinės tarybos posėdis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Taip, svarstysime mano kreipimąsi, ir premjeras pristatys COVID-19 situaciją šalyje“, – BNS sakė vienos iš koalicijai priklausančių partijų – Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) – pirmininkas Gediminas Kirkilas.

G.Kirkilas šią savaitę viešu pareiškimu kreipėsi į Koalicinės tarybos pirmininką, „valstiečių“ lyderį Ramūną Karbauskį, prašydamas surengti posėdį dėl LLRA-KŠS atstovų pasisakymų apie padėtį Baltarusijoje.

„Nuo šio svarstymo priklausys mūsų galimybė toliau bendradarbiauti su LLRA-KŠS“, – tvirtino G.Kirkilas.

Pasak „socialdarbiečių“, būtina apsvarstyti viešus LLRA-KŠS kandidatų Seimo rinkimuose sąrašo lyderio Zbignevo Jedinskio ir LLRA-KŠS partijos pirmininko Valdemaro Tomaševskio pozicijas, pateisinančias Aliaksandro Lukašenkos režimo brutalius veiksmus prieš taikius protestuotojus, politinių oponentų persekiojimą ir rinkimų rezultatų klastojimą.

„Esame įsitikinę, kad valdančioji koalicija yra pasirengusi ginti visuotinai pripažintas žmogaus teises ir vykdyti vertybinę užsienio politiką. Pono V.Tomaševskio nepagrįstas išpuolis prieš mūsų užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ne tik apsunkina mūsų bendradarbiavimą valdančiojoje koalicijoje, bet ir menkina nuoseklią, konstruktyvią Lietuvos užsienio reikalų politiką santykiuose su kaimyninėmis valstybėmis“, – teigė G.Kirkilas.

Z.Jedinskis socialiniame tinkle paskelbė komentarą, kad protestus Baltarusijoje jėga malšinanti valdžia gina Konstituciją ir vėliau teigė, jog žmonės turi paklusti teisėtos valdžios reikalavimams.

V.Tomaševskis svarstė, kad A.Lukašenką dar palaiko dauguma ir kritikavo L.Linkevičių už jo kategoriškumą, esą užkertantį kelią dialogui.

Ketvirtadienį Koalicinės tarybos posėdyje dalyvaus ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Šalyje daugėjant susirgimų COVID-19, valdantieji svarstys, kaip sustiprinti ir užtikrinti sveikatos priežiūros paslaugas šalyje, ypač regionuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min