TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl „lūžinėja“ moksleivių siaubas – elektroninis dienynas

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pabėgi iš pamokos – tėvai iš karto gauna pranešimą sms žinute, kad joje nedalyvavai. Gavai pastabą – tėvai netrukus apie tavo elgesį informuojami elektroniniame laiške.

Gavai dvejetą – nei pats minkščiausias trintukas, nei rašiklis-triniklis nepadės jo nuslėpti nuo tėvų. Elektroniniai dienynai triumfuoja,  varydami į neviltį moksleivius. Tikimybė, kad tėvai nesužinos dalykų, kuriuos moksleivis nuo jų mieliau būtų nuslėpęs, pamažu tampa iliuzija.
Atsisako įprastinių dienynų.

Pirmasis elektroninis dienynas Lietuvoje įdiegtas 2004 metais. Šiandien elektroniniais dienynais šalyje naudojasi maždaug 226 mokyklos. Pasak vieno iš elektroninio dienyno kūrėjų, dienynas.lt sistemos atstovo Dariaus Prialgausko, iš viso galimybę įsidiegti elektroninius dienynus šalyje turi per 600 mokyklų: 366 vidurinės mokyklos, 164 gimnazijos ir 80 profesinių mokyklų. Pasak jo, kai kurios mokyklos net atsisako popierinių dienynų, pereidamos prie elektroninių. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiandien Lietuvoje vien elektroniniais dienynais naudojasi 18 mokyklų.

Pagrindiniai pastarojo privalumai – neretam moksleiviui siaubą varančios priežastys: prie dienyno bet kuriuo metu gali prisijungti ne tik mokyklos vadovybė, mokytojai, moksleiviai, bet ir jų tėvai. Dienyne be informacinių pranešimų tėvams, pamokų tvarkaraščių, namų darbų užduočių ir kitų informacinių pranešimų, įrašomos ir mokiniui skirtos pastabos, jo pažymiai, žymima, kada  moksleivis pavėlavo į pamoką ir kada joje neapsilankė.

Be to, kai kurie dienynai leidžia tėvams palyginti savo vaiko kurios nors pamokos pažymių vidurkį su jo klasiokų pažymių vidurkiais. Siekiant apsaugoti tokios informacijos konfidencialumą, tėvams atskleidžiami tik jų vaiko klasiokų pažymių vidurkiai, bet ne klasiokų vardai ir pavardės. Mokyklos administracija gali statistiškai palyginti ne tik klasių, bet ir visos laidos pažymius.

Pažymius galima sužinoti iškart

Pasak tris dukras auginančio vilniečio Dominyko Vaičiulio, svarbiausias elektroninio dienyno privalumas – galimybė bet kuriuo metu patikrinti vaiko pažymius. „Seniau pasitaikydavo, kad dukros, gavusios prastesnius pažymius, paprašytos parodyti pažymių knygeles bandydavo išsisukti sakydamos, kad jas surinko klasės auklėtoja, kad paliko pažymių knygeles mokykloje. Dabar tokių problemų nebekyla“, – šypsojosi D. Vaičiulis. Pažymius elektroniniame dienyne galima pamatyti iš karto, kai tik mokytojas juos į šį dienyną įrašo.

Jis taip pat pažymėjo, kad kiti elektroninio dienyno privalumai – jame publikuojamos naujienos, pranešimai apie tėvų susirinkimus ir pan.

Tuo tarpu septintokė Guoda Adomavičiūtė, lankanti vieną iš sostinės mokyklų, 15min.lt sakė prie elektroninio dienyno per porą metų pripratusi. „Vis tiek žinau, kad anksčiau ar vėliau tėvai apie pažymius arba pastabas sužinotų. Dabar, gavusi prastesnį pažymį, stengiuosi apie jį mamai pranešti net anksčiau, nei klasės auklėtoja tą pažymį įrašo į dienyną. Parašau jai sms žinutę ir įspėju apie pažymį, kad atsivertųsi dienyną ji neišsigąstų“, – sakė moksleivė.

Apribojo naudojimąsi 

Tai, kad elektroniniai dienynai mūsų šalyje tampa vis populiaresni, savo kailiu pastarąsias kelias dienas patyrė nemažai mokytojų, moksleivių ir jų tėvų. Technologinės naujovės neatlaikė išbandymo: mokyklose besibaigiantys pusmečiai, mokytojų bandymas suvesti į dienyną visus pažymius, o moksleivių bei jų tėvų norai tuos pažymius kuo greičiau sužinoti, tapo per dideliu krūviu „Tavo Mokykla“ sistemai.

Šios sistemos projekto vadovas Povilas Korop 15min.lt teigė, kad puslapio lankomumas prognozes viršijo keletą kartų, todėl mokyklų, kurios naudojasi būtent šia sistema, elektroninis dienynas pradėjo veikti labai lėtai, apsunkindamas pažymius į dienyną turinčių suvesti mokytojų darbą.   

„Praėjusiais mokslo metais mūsų paslaugomis naudojosi 44 mokyklos Lietuvoje. Tada prie elektroninio dienyno per dieną prisijungdavo apie 5 tūkst. unikalių vartotojų, kurių kiekvienas atlikdavo apie 10 puslapių atvertimų“, – pasakojo P. Korop. – „Šiais mokslo metais mūsų paslaugomis naudojasi beveik dvigubai daugiau mokyklų – 82. Kasdien sulaukiame apie 15 tūkst. unikalių vartotojų. Būtent šie didžiuliai skaičiai ir sulėtino elektroninio dienyno darbą“.

Nepavykus rasti greito įrangos optimizavimo sprendimo, nuspręsta vaikams ir jų tėvams apriboti prisijungimą prie dienyno ir leisti prie jo prisijungti tik nuo 16 val.    

P. Korop taip pat atkreipė dėmesį, kad elektroninių dienynų populiarumas Lietuvoje sparčiai auga. Pasak jo, šio dienyno privalumais džiaugiasi ne tik moksleivių tėvai, bet ir mokytojai, kuriems elektroniniai dienynai palengvino nemažai darbų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min