Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl Seimo tarnybos paviešino galimai tvirkintos mažametės pavardę

I.Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Degutienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo ryšių su visuomene tarnybos trečiadienį paviešino pirmadienį Kaune nužudytos Violetos Naruševičienės, kaip įtariama, galimai tvirkintos dukters vardą ir pavardę, taip pažeisdamos įstatymus.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kaip sakė jos atstovas spaudai Juozas Ruzgys, aiškinsis minėtą akibrokštą, kurio Seimo tarnautojai nei trečiadienį, nei ketvirtadienio rytą dar nebuvo suskubę ištaisyti.

Žurnalistų etikos inspektoriaus patarėjas Deividas Velkas BNS teigė, kad tokių duomenų paskelbimas yra įstatymų pažeidimas. Už panašius pažeidimus žiniasklaidos priemonės baudžiamos baudomis.

„Šis faktas turi būti praneštas išplatinusiai institucijai, įstaigai ar departamentui ir jos neturi būti leista viešinti“, – sakė D.Velkas.

Trečiadienį žiniasklaidai išplatintame elektroniniame laiške, kuriame pateikiama Teisės ir teisėtvakos komiteto (TTK) medžiaga ir kurį išsiuntė Seimo kanceliarijos Leidybos poskyrio darbuotojas, yra pateikiami TTK klausimai generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui dėl ikiteisminio tyrimo, aiškinantis, ar šiuo metu ieškomo Drąsiaus Kedžio mažametė dukra buvo tvirkinama.

Minėtoje medžiagoje, be kita ko, nurodyti ir kitos galimai tvirkintos mergaitės duomenys – vardas ir pavardė.

Ši informacija su nepilnametės mergaitės duomenimis buvo įdėta ir į oficialų Seimo tinklalapį internete, taip pat pateko į kai kuriuos kitus valstybės duomenų tinklalapius internete.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė BNS tvirtino taip pat ketinanti besiaiškinti su Seimo kanceliarijos atstovais minėtą pažeidimą.

„Teks susisiekti su Viešųjų ryšių skyriumi, aiškinsimės, kas nutiko, ir reikės įspėti žmogų, ką galima ir ko negalima daryti“, – teigė R.Šalaševičiūtė.

Pasak vaiko teisių apsaugos kontrolierės, tokią informaciją, kaip vaiko vardas ir pavardė, skleisti draudžiama.

TTK pirmininkas Stasys Šedbaras teigė, kad ne jo vadovaujamas komitetas išplatino pranešimą.

„Gali būti, kad Seimo kažkokia institucija (išplatino – BNS), kai gauna komiteto pranešimus. (...) Aš prašiau mūsų biuro, kad išsiaiškintų, įspėtų, kad to negalima daryti, bet mūsų galimybės ribotos. (...) Aš paprašiau, kad įspėtų kažkurį padalinį, kad būtų imamasi priemonių. Mano funkcija atlikta“, – BNS sakė Seimo narys.

S.Šedbaras tikino, kad nei jis, kaip komiteto vadovas, nei komitetas dėl šio įvykio nėra atsakingi.

Mergaitės, kurios vardas ir pavardė buvo paviešinti, motina buvo nužudyta pirmadienį Kaune.
Įtariama, kad ją nušovė nužudytosios sesers Lauros Stankūnaitės buvęs gyvenimo draugas D.Kedys, kurio atžvilgiu paskelbta tarptautinė paieška.

Įtariama, kad D.Kedys pirmadienį galėjo nužudyti ir Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių.

D.Kedys beveik prieš metus kreipėsi į Kauno policiją dėl savo mažametės dukros ir jos pusseserės tvirkinimo. Prie tvirkinimo organizavimo, anot jo, esą prisidėjo ir mergaičių motinos. Mažamečių tvirkinimu jis kaltino teisėją J.Furmanavičių, Pilietinės demokratijos partijos atstovą Andrių Ūsą bei nenustatytą asmenį, vardu Aidas.

Pusmetį byla tirta Kauno miesto apylinkės prokuratūroje, paskui ją perėmė Kauno apygardos prokuratūra.

D.Kedys prokurorus tuomet apkaltino dangstant mergaitę esą tvirkinusį teisėją J.Furmanavičių, nes prokuroras atsisakė jį apklausti, prokurorai savo ruožtu mergaitės tėvą kaltino vengimu bendradarbiauti su teisėsauga, nes jis atsisakė leisti mergaitę pakartotinai ištirti psichologams, jam nedalyvaujant.

Sąvadavimu tėvo apkaltinta motina tvirtino, esą jis siekia taip prisiteisti vaiko globą. Vienas D.Kedžio įtariamųjų – A.Ūsas mergaitės motinai padėjo kovoti dėl vaiko globos, vėliau tapo ir mergaitės krikštatėviu. Mergaitės motinos teigimu, esą dėl to ir užsitraukė D.Kedžio nemalonę.

Kylant triukšmui šios bylos išsireikalavo Generalinė prokuratūra, vėliau perdavė ją Vilniaus apygardos prokuratūrai.

Vilniaus apygardos teismas antradienį iš dalies patenkino dviejų žmonių nužudymu įtariamo kauniečio D.Kedžio skundą ir panaikino ankstesnius sprendimus nepateikti įtarimų buvusiai jo gyvenimo draugei L.Stankūnaitei.

Antradienį Vilniaus apygardos teismas, nagrinėjęs D.Kedžio skundus, panaikino prokurorės Genovaitės Ročienės ir Kauno miesto apylinkės teismo nutarimus atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą L.Stankūnaitės atžvilgiu.

D.Kedys siekia, kad jo penkiametės dukros motina būtų teisiama už mažamečio tvirkinimą ir padėjimą padaryti nusikalstamą veiką.

Pagal antradienį priimtą nutartį įpareigota klausimą dėl įtarimo pateikimo L.Stankūnaitei perduoti svarstyti Vilniaus apygardos prokuratūrai, kuri ir atlieka tyrimą dėl galimo mažametės tvirkinimo. 
 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min