Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kodėl televiziniai šou projektai taip traukia mūsų politikus? (apklausa)

Inga Valinskienė ir Andrius Butkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Inga Valinskienė ir Andrius Butkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Politikų kovos iš Seimo posėdžių vis dažniau persikelia į televiziją. Jų pilnos gyvenimo būdo laidos, jie šoka ir dainuoja, rašo dienraštis „Vilniaus diena“ ir klausia politologo Lauro Bielinio, kaip jis vertina tai, kad mūsų politikai taip dažnai pasirodo televizijos ekranuose įvairuose pramoginiuose šou.

Nors „Vilniaus dienos“ kalbinti televizijos eteryje dažnai pasirodantys politikai teigė, jog tai niekam nekenkia ir jie sugeba visus jiems priklausančius darbus nudirbti laiku, politologas L.Bielinis turi kitą nuomonę.

L.Bielinis teigė, kad politikai, kurie dalyvauja šou laidose, o vėliau sako, jog tai jų laisvalaikis, kurį jie gali leisti kaip panorėję, tiesiog paviršutiniškai pasiteisina ir atsikalbinėja. „Išties jų laisvalaikis nėra jų, nes pagal Konstituciją politikas, laimėjęs rinkimus į Seimą, gauna mandatą ketveriems metams be pertraukų: nei atostogų, nei kokių nors šventadienių jis neturi. Jis visada lieka politikas, 24 valandas per dieną, 7 dienas per savaitę“, – „Vilniaus dienai“ sakė L.Bielinis.

L.Bielinis sako, kad rinkėjai dažnai neįsiskaito į rimtus, ilgus tekstus, todėl politikai bando atrasti tokį emocinį, estetinį būdą, kuris galėtų pritraukti rinkėjų dėmesį. „Natūralu, kad pats lengviausias kelias yra dalyvauti kokiame nors šou. Kuo ta laida linksmesnė, kuo ji daugiau pritraukia rinkėjų dėmesio, tuo naudingiau politikui – jis taip kuria savo rinkėjų ratą“, – sakė L.Bielinis. Jis sakė, kad Lietuva šiuo požiūriu nėra išskirtinė, nes pasaulyje vyrauja lygiai tokios pat tendencijos.

Politologas mano, kad įvesti politikams kažkokius apribojimus yra beprasmiška, nes jei uždrausi politikams eiti į pramogines laidas, jie eis į kriminalines, uždrausi dalyvauti kriminalinėse, surengs šou pokalbių laidose.

Tiesa, L.Bielinis mano, kad Lietuvai negresia, jog per kitus rinkimus dalyvaus dar daugiau žmonių iš šou verslo pasaulio. „Įtariu, kad atsikandome pramogų verslo politikoje per šiuos rinkimus į Seimą su Tautos prisikėlimo partija, su Arūno Valinsko draugais. Jie pademonstravo labai neblogą ryškumą per rinkimus, tačiau iškart po rinkimų parodė visišką nesugebėjimą dalyvauti politiniuose procesuose, todėl dabar rinkėjai juos vertina negatyviai“, – sakė L.Bielinis. Tačiau jis mano, kad bus pasirinktas kitas kelias – tarkime, į rinkimus gali eiti dramatizuojantys Drąsiaus Kedžio šalininkai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min