Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią įtaką darbinantis daro amžius?

Darbuotojas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Darbuotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu darbo ieško ir darbo trūksta įvairaus amžiaus žmonėms. O kuriems įsidarbinti lengviau – jauniems ar vyresniems? Darbo paieškos portalas CVbankas.lt paklausė vartotojų nuomonės, kokios įtakos darbinantis turi amžius.

Darbdaviai renkasi jaunesnius darbuotojus

Dalis darbo paieškos portalo CVbankas.lt apklausoje dalyvavusių asmenų mano, kad dažnai darbdaviai renkasi darbuotoją pagal amžių: jaunesni turi daugiau galimybių būti įdarbinti. Teigiama, kad jauni darbuotojai gali dažniau konkuruoti su tos pačios specialybės vyresniais darbuotojais, nes yra energingesni, veržlesni, ne tokie konservatyvūs kaip vyresni darbuotojai. Jie lankstesni, labiau pripažįstantys naujoves, todėl laikomi naudingesniais įmonei.

Geriau vyresni darbuotojai

Kita dalis apklausoje dalyvavusių respondentų teigia, kad jauni ir brandaus amžiaus darbuotojai turi mažiau perspektyvų. Geriausi vidutinio amžiaus darbuotojai – nei labai jauni, nei pensinio amžiaus. Tokio amžiaus darbuotojai yra labiau patyrę, turi daugiau žinių, patirties, todėl gali eiti aukštesnes pareigas, dirbti atsakingesnį darbą ir gauti didesnį atlyginimą.

Jaunus žmones norima priimti ne visada

Dar viena dalis apklausos dalyvių mano, jog darbdaviai ypač vengia priimti jaunus darbuotojus, nes šie neturi patirties. Piktinamasi, kad jaunas, ką tik išsilavinimą įgijęs asmuo negali turėti darbo patirties, o ji – vienas iš pagrindinių reikalavimų. Respondentai teigia, jog tokiais atvejais nekreipiamas dėmesys į tai, kad jauni darbuotojai greičiau pripranta prie naujovių, adaptuojasi ir greitai mokosi.

Likusieji respondentai mano, kad žmogus yra darbingas nepriklausomai nuo amžiaus, bet daug kas priklauso nuo veiklos srities. Tačiau manytina, kad įdarbinant reikėtų vertinti ne kandidato amžių, o išsilavinimą, patirtį, profesionalumą, atsidavimą darbui.

Komentarai
Temos Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min