TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokia rugsėjo 1-oji Lietuvos mokslo įstaigose

Į šventę pasipuošę rinkosi vaikai ir jų tėveliai. Sveikiname su Rugsėjo 1-ąja.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sveikiname su Rugsėjo 1-ąja
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet naujuosius mokslo metus pradeda daugiau kaip 1300 bendrojo lavinimo mokyklų, 73 profesinio mokymo įstaigos, 23 kolegijos ir 22 universitetai, teigiama Švietimo ir mokslo ministerijos išplatintame pranešime spaudai.

Rugsėjo 1-oji simbolizuoja nenutrūkstantį ir nuolat atsinaujinantį mokymosi, žinių gausinimo procesą. Mokyklos, vasarą išleidusios abiturientų laidas, rudenį pasitinka 29 tūkst. pirmokų, kurie taps 418, 5 tūkst. moksleivijos būrio dalimi.

Šių metų stojamieji parodė, kad abiturientai atsakingai rengiasi studijoms – pakilo bendra konkursinių balų kartelė, kai kuriose specialybėse – net keliais punktais.

Augantis mokinių skaičius – apie 20 tūkst. – pradeda mokytis specialybės profesinio mokymo įstaigose. 

Antraisiais mokslo ir studijų reformos metais į aukštąsias mokyklas įstojo per 30 tūkst. merginų ir vaikinų. Šių metų stojamieji parodė, kad abiturientai atsakingai rengiasi studijoms – pakilo bendra konkursinių balų kartelė, kai kuriose specialybėse – net keliais punktais.

Šie mokslo metai yra paženklinti mokyklų ir bendrabučių renovacijos banga. Nuo Nepriklausomybės atgavimo pradžios nebuvo tokio plataus masto remonto darbų ir tokio didelio investicijų srauto į mokyklų gerovę. Renovuojama per 200 švietimo įstaigų, į kurias investuojama per 200 mln. Lt. Bus atnaujinti 73 kolegijų ir universitetų bendrabučiai. 

„Nors kai kuriose Lietuvos mokyklose mokslo metų pradžia netapo statybos darbų pabaiga, pastebėkime ir šviesią šios problemos pusę – tokio mokyklų atnaujinimo vajaus dar nematėme, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Laikinus nepatogumus, tikiuosi, netrukus atpirks suremontuotos klasės ir moderniai įrengti kabinetai, patogios auditorijos ir sutvarkyt bendrabučiai. Visa tai – neatsiejama kokybiško ugdymo ir aukšto lygio studijų proceso dalis. 

Pasitikiu Lietuvos mokytojų kūrybingumu ir profesionalumu, žinodamas, kad įprasto pedagoginio proceso pauzę jie pavers pamokomis visuomeninėse erdvėse – muziejuose, parodų salėse ar išvykomis į istorines vietas. Vyresniųjų klasių moksleiviai mokslo metų pradžioje daugiau laiko galės skirti profesiniam orientavimui, susipažinimui su darbo rinka.“

„Per daug nepeikdami statybininkų vis tik raginame juos įvertinti ugdymo proceso svarbą ir mokyklų renovacijai taikyti spartaus darbo bei aukštos kokybės kriterijus“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministras. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min