Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokios turėtų būti darbo sąlygos žiemą?

Šią žiemą gyventojams tenka šalti ne tik pakeliui į darbą, bet kartais ir darbe.
Andrejs Strokins BFL/F64 nuotr. / Žiemos šaltis vargina Lietuvos gyventojus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Užklupus šalčiams, kai termometro stulpelis nukrinta 25 laipsnius žemiau nulio, kai kurie gyventojai šąla ne tik pakeliui į darbą, bet ir darbe. Dėl šios priežasties 15min.lt kalbintos statybos įmonės žiemą pristabdo darbus lauke, o Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai primena, kad kuo mažiau fizinių jėgų reikia darbui atlikti, tuo šilčiau turėtų būti darbo vietoje.

Atšalus orams, žemiau nei įprastai krinta daugelio patalpų oro temperatūra, todėl kartais žmonėms tenka šalti darbo vietoje. Tačiau, pasak Ilonos Mikutytės, VDI Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų skyriaus vyriausiosios darbo inspektorės, taip būti neturėtų.

„Darbo patalpų oro temperatūra normuojama atsižvelgiant į darbuotojo fizines pastangas darbui atlikti: kuo lengvesnis fizinis darbas, tuo aukštesnė turėtų būti darbo patalpų oro temperatūra. Pavyzdžiui, prekybos salės darbuotojo, siuvėjo darbo vietos temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 17 laipsnių, biuro darbuotojo ne žemesnė nei 20 laipsnių šilumos“, – naujienų portalui 15min.lt paaiškino I.Mikutytė.

Jos teigimu, dirbant lauke (žemės ūkis, elektros ir telefonų linijų tiesimas, krovimas, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimas ir remontas, miško kirtimas, statybos) arba nešildomose patalpose, kai aplinkos temperatūra nukrinta daugiau nei 10 laipsnių žemiau nulio, darbuotojams turi būti suteikiamos ne trumpesnės kaip 10 minučių pertraukėlės ne rečiau kaip kas pusantros valandos.

Planuoja taip, kad šalti netektų

Žvarbus žiemiškas oras trukdo atlikti kai kuriuos darbus. Naujienų portalo 15min.lt kalbintos statybos įmonės žiemą stabdo darbus lauke arba šiuo laikotarpiu stengiasi jų neplanuoti.

Panevėžio statybos tresto (PST) statybos direktorius Darius Urbonas sakė, kad visus darbus stengiamasi sudėlioti būtent taip, kad žiemą darbuotojai dirbtų daugiausia patalpose, o ne lauke.

„Be to, žmonės išeina žiemos atostogų“, – sakė D.Urbonas ir pridėjo, kad jos taip pat būna planuotos iš anksto. Šiuo metu, pasak jo, PST ir bendrovės padaliniuose dėl žiemiškų orų atostogauja apie 100 darbuotojų.

D.Urbonui antrino bendrovės „Eikos statyba“ statybos direktorius Darius Martinkėnas. Jo teigimu, šiemet dėl šalčių jokių darbų stabdyti neteko. „Lauke dabar nedirbam. Jei dirbtume, tai atšalus tektų pristabdyti darbus“, – sakė D.Martinkėnas ir paaiškino, kad tokiu oru sušąla kai kurios statybinės medžiagos.

Šaltis trauksis, bet lėtai

Lietuvą sustingdęs šaltis trauksis pamažu. Antradienio naktis dar bus labai šalta – vyraus 15–20, o vietomis ir 25–28 laipsnių šaltis. Antradienio dieną oro temperatūra turėtų siekti 10–15 laipsnių šalčio. Nuo savaitės vidurio temperatūra kils smarkiau, tačiau pradės snigti, stiprės vėjas, todėl kai kurie Lietuvos gyventojai ketvirtadienį sulauks ir pūgos.

Išsamią orų prognozę galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min