Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokios vamzdynų avarijų Kaune priežastys

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vandentiekio ar nuotekų tinkluose įvykus avarijai, gyventojai tuoj pat skambina UAB „Kauno vandenys“ tarnyboms ir prašo, kad kuo greičiau šios avarijos būtų likviduotos.

Tokių iškvietimų UAB „Kauno vandenys“ kasdien gauna vidutiniškai po 35. Avarijos įvyksta ne tik dėl senų, susidėvėjusių tinklų, bet ir dėl netinkamo nuotekų tinklų bei įrenginių eksploatavimo įstaigose arba įmonėse. Dažniausiai avarijos įvyksta maitinimo įstaigų arba prekybos centrų, kur gaminamas maistas, nuotekų tinkluose, kuriuose nėra įrengtos riebalų gaudyklės. Jeigu šių gaudyklių nėra arba jos neveikia, o nuotekų tinklai nevalomi, užsikimšimai tinkluose įvyksta dažniau. Kai kurios įmonės privalo įsirengti naftos gaudykles, nes per jų tinklus nuteka padidinti naftos produktų kiekiai.

Norint nustatyti nuotekų, patenkančių į tinklus, teršalų pobūdį ir priežastis, bendrovėje dirba nuotekų tinklų kontrolės grupė, kurios inspektoriai, nustatę teršimo priežastį, kaltininkus įspėja arba skiria baudas dėl padidintos aplinkos taršos. UAB „Kauno vandenys“ atlieka skubius remonto arba profilaktikos darbus. Stambesnius vandentiekio ir nuotekų tinklų bei įrenginių remonto ir statybos darbus atlieka rangovinės organizacijos, laimėjusios konkursą. Sutartis su rangovais sudaro bendrovės Statybos skyrius.

UAB „Kauno vandenys“ vandens nutekėjimams nustatyti dar 1999 metais pradėjo naudoti mikroprocesorinį nutekėjimų triukšmų koreliatorių, padedantį nustatyti vandens nutekėjimo vietą. Vandentiekio linijų ir įvadų buvimo vietai nustatyti bendrovėje naudojamas trasų ieškiklis. Naujai klojamų bei veikiančių vamzdynų būklei nustatyti naudojama televizinės diagnostikos įranga. UAB „Kauno vandenys“ specialistai mokėsi dirbti su šia įranga ir perėmė patirtį iš įrangos gamintojos – vokiečių firmos „Raush“. Televizinės diagnostikos įranga apžiūrimi nuotekų vamzdynai, nustatomas vamzdyno nuolydis, susidėvėjimas, esama būklė, trasos iškrypimai, vamzdžių sandūrų kokybė, tiksli vamzdyno pažeidimo vieta. Vaizdas įrašomas vaizdajuostėje, informacija apie vamzdynų defektus įvedama į bendrovės eksploatuojamų tinklų duomenų bazę. Visa tai palengvina avarinės tarnybos darbą, gauta medžiaga pasitarnauja avarijų likvidavimui bei profilaktikos-remonto darbams.

„Vamzdynų būklė tiriama nuolat. Tyrimo vietas pasirenkam pagal tinklo tarnavimo amžių ir jo fizinę būklę. Seniausi tinklai yra Senamiestyje, centrinėje miesto dalyje. Kai kurie iš jų veikia nuo 1928 m. Šiuo metu reikia pakeisti apie 400 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Naujesniuose  gyvenamuose rajonuose pasitaiko avarijų dėl nekokybiškų medžiagų“, – sako UAB „Kauno vandenys“ direktorius Vilius Burokas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min