TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokius turtus sukrovę Šiaulių miesto politikai?

Justinas Sartauskas, Šiaulių meras
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Justinas Sartauskas, Šiaulių meras
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulių miesto taryboje įvairovė – nuo „varguolio“, kuris visiškai neturi deklaruojamo turto, iki milijonieriaus. Tokias išvadas galima daryti peržvelgus Valstybinės mokesčių inspekcijos viešai skelbiamas Savivaldybių tarybos narių turto deklaracijas.

Turtingiausi Šiaulių miesto tarybos nariai vieningai tvirtino, kad jiems turtų aitvarai tikrai nesunešė. Esą viskas pasiekta sunkiu darbu. Tačiau net tie, kurių banko sąskaitose vartosi milijonai, nedrąsiai pripažįsta – esu turtingas, bet ne laimingas. Tuo metu tie, kurie negali puikuotis aukso kalnais, džiūgauja, kad jiems gyvenime iki visiškos laimės nieko netrūksta.

Milijonierius nesijaučia turtingas

Valstybinė mokesčių inspekcija viešai paskelbė praėjusių metų turto deklaracijos duomenų išrašą, kuriame juodu ant balto surašyta, kiek privalomo deklaruoti turto turi kiekvienas Tarybos narys, kokia jo sąskaita banke, kiek pinigų jis yra paskolinęs kitiems ir kiek pats yra pasiskolinęs.

Paaiškėjo, kad turtingiausiu Tarybos nariu galima tituluoti Aidą Gedvilą. Pastarasis deklaracijoje nurodė, jog turi turto už daugiau nei keturis su puse milijono litų. Maža to, jo banko sąskaitoje saugiai guli daugiau nei 600 tūkst. litų.

Tačiau „Šiaulių naujienų“ pakalbintas milijonierius išrėžė – nesijaučiąs turtingas. „Kai mane vadina turtingu, nors aplinkui iš tiesų yra tiek daug turtingų žmonių, labai kvailai jaučiuosi. Už kokį valdininką gal ir turiu keliais litais daugiau, bet kad galėčiau laikyti save turtingu, tikrai ne“, – sakė verslininkas A. Gedvilas, pridurdamas, kad turtus susikrovė tik sunkiai dirbdamas.

Pinigai laimės neatnešė

Antrojoje vietoje – buvęs Tarybos narys Vidmantas Japertas. Jis deklaracijoje nurodė, kad turi turto už daugiau nei 2 mln. 900 tūkst. litų. Tuo metu Tarybos kadencijos pradžioje – 2011 metais – jo turto vertė buvo dar didesnė – beveik 3 mln. 275 tūkst. litų. Šiuo metu V. Japerto banko sąskaitoje – daugiau nei 226 tūkst. litų. Maža to, verslininkas kažkam paskolinęs beveik 479 tūkst. litų.

„Šiaulių naujienoms“ ir V. Japertas sakė, kad šie turtai – sunkaus darbo vaisius.

„Šiaulių naujienoms“ ir V. Japertas sakė, kad šie turtai – sunkaus darbo vaisius.
Ne vienos įmonės akcininkas tikino, kad jis smarkiai pasinėręs ne tik į verslą, bet ir visuomeninį gyvenimą. „Ne kartą esu sulaukęs kolegų pasakymų, kad būtų galima daugiau laiko skirti verslo reikalams negu visuomeniniam judėjimui. Tačiau visų pinigų neuždirbsi ir net nereikia sau kelti tokio tikslo“, – sakė jis.

Paklaustas, ar būdamas turtingas jaučiasi laimingas, buvęs Tarybos narys ilgokai mąstė. „Galėčiau būti laimingesnis, be abejo. Siekį tokį turiu“, – teigė jis.
Milijonierių gretose – buvęs rektorius

Trečiasis ir paskutinis milijonierius Šiaulių miesto tarybos gretose – buvęs Šiaulių universiteto rektorius, profesorius Vincas Laurutis.

Jo pateiktoje deklaracijoje nurodyta, kad turto vertė siekia beveik 1 mln. 400 tūkst. litų. Tarybos narys tvirtino, kad didžioji dalis turto – trys nekilnojamojo turto objektai: butas Vilniuje, kotedžas Nidoje ir namas Šiauliuose. „Mano būdo savybė tokia, kad nemėgstu pirkti mažų daiktų, mėgstu pirkti didelius“, – teigė jis.

Be to, V. Laurutis banko sąskaitoje turi 60 tūkst. litų. Buvęs Šiaulių universiteto rektorius pasakojo, kad ne kartą yra girdėjęs pasisakymų, jog tokius turtus jis susikrovė neaiškiu būdu. Tačiau pats tikina, kad čia jokios paslapties nėra – visą gyvenimą dirbo ir gavo solidų atlyginimą.

„Viską pasiekiau savo darbu. Kai tampi docentu, profesoriumi, tavo atlyginimas tikrai yra nemažas. Ir rektoriaus atlyginimas buvo pakankamai solidus. Aš dabar stebiuosi, kad jaunimas nenori eiti į mokslus. Mokslininko darbas yra toks, kad jaunystėje turi daug dirbti, informacijos daug ir pan. Po to dar vargsti, kol kvalifikaciją pasikeli, bet vėliau jau yra lengviau. Reikia tik ilgo investavimo“, – teigė profesorius.

Didžiausio turto neįmanoma deklaruoti

Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas praėjusių metų deklaracijoje nurodė turintis kur kas kuklesnį turtą – kiek daugiau nei už 283 tūkst. litų. Tačiau ši suma viršija 2011 metais deklaruotą jo turtą. Tarybos kadencijos pradžioje miesto vadovas nurodė, jog turi turto už maždaug 192 tūkst. litų. Šiuo metu J. Sartausko banko sąskaitoje guli apie 12 tūkst. litų. Nors skaičiai neatrodo įspūdingi, jų pakanka, kad Šiaulių miesto meras būtų turtingiausias iš apskrities vadovų.

Tuo metu vargingiausiu Šiaulių miesto tarybos nariu galima vadinti Artūrą Kulikauską. Pastarasis  tiek kadencijos pradžioje, tiek praėjusiais metais deklaravo neturintis jokio turto.

Tuo metu vargingiausiu Šiaulių miesto tarybos nariu galima vadinti Artūrą Kulikauską. Pastarasis  tiek kadencijos pradžioje, tiek praėjusiais metais deklaravo neturintis jokio turto.

„Deklaruoto turto iš tiesų neturiu. Tačiau nežinau, ar turto turėjimas yra privalumas. Gal kažkas išleidžia pinigus namams ir pan., o aš mėgstu pakeliauti. Gyvenu bute, kuris, tiesa, nėra mano turtas. Turiu normalias buitines sąlygas. Turiu darbą...“ – vardija Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos direktorius, pridurdamas, kad iš tokių pareigų didelių turtų tikrai neužgyvensi.

Nepaisant to, kad jo Tarybos nario deklaracijoje švyti nuliukai, A. Kulikauskas tikina esantis labai laimingas ir turtingas žmogus. „Iš tikrųjų turiu turto, kurio neprivalu deklaruoti, už maždaug 100 mln. litų. 50 mln. – mylima moteris, po 25 mln. – dukra ir sūnus, į kuriuos nemažai investavau“, – juokėsi jis.

Skolinasi ir skolina

Pateiktomis deklaracijomis išsiskiria ir dar keli Tarybos nariai. Štai Juras Andriukaitis tiek Tarybos kadencijos pradžioje, tiek praėjusiais metais deklaravo, kad yra paėmęs 158 tūkst. litų paskolą. Tiesa, paskolą yra paėmę ir dar keli Tarybos nariai, tačiau ši suma – didžiausia. „Po truputį moku, tai dabar tas likutis jau yra mažesnis – apie 130 tūkst. litų“, – sakė J. Andriukaitis, pridurdamas, kad  už šias lėšas pirko kaime sodybą.

Tarybos narys Artūras Visockas yra paskolinęs didžiausią sumą pinigų – beveik pusę milijono litų.

Tuo metu kitas Tarybos narys Artūras Visockas yra paskolinęs didžiausią sumą pinigų – beveik pusę milijono litų. „Šiaulių naujienoms“ jis pasakojo, kad šie pinigai buvo uždirbti gerokai anksčiau, kai klestėjo verslas. Prikaupęs santaupų A. Visockas įsigeidė pasistatyti namą Bubiuose. Tačiau čia koją pakišo Šiaulių rajono valdžia. „Jei Šiaulių rajono savivaldybė būtų išdavusi statybos leidimą – turėčiau namą“, – sakė į ginčus su rajono valdžia įklimpęs Tarybos narys.

Kol Tarybos narys ieškojo teisybės, į jo namų duris pasibeldė keli su bankais besibylinėjantys verslininkai, kuriems labai reikėjo finansinės pagalbos. „Skolinti labai sunku, tai yra rizika, nes nežinai, ko tikėtis. Tuo labiau kai bankai jiems neduoda paskolų ir dar teisiasi“, – teigė A. Visockas, pridurdamas, kad paskolintų pinigų dar nėra atgavęs, tačiau gauna palūkanas, kurias sąžiningai deklaruoja.

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min