Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koks Lietuvos įstatymas nuo 1990 m. jau taisytas 692 kartus?

Seime
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Seime
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar žinote, koks įstatymas Lietuvoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11-ąją buvo taisytas dažniausiai? Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis suskaičiavo, kad dažniausiai Seimas svarstė ir keitė Atmintinų dienų įstatymą, kuriame numatyta, kokios dienos Lietuvoje yra švenčiamos, nors netampa nedarbo dienomis. Antradienį Seimas šį įstatymą ėmėsi taisyti 692 kartą.

Tiesa, jokių pakeitimų įstatyme nebuvo padaryta, nors Seimas parlamentarų siūlymus svarstydamas sugaišo gerą pusvalandį.

Seimui buvo siūloma nustatyti, kad gruodžio 15 d. būtų minima Lietuvos Respublikos teismų diena, balandžio 23 d – Lietuvos krepšinio diena, gruodžio 9 d. – Tarptautinė kovos su korupcija diena, o  gegužės paskutinis penktadienis virstų Gerų žinių diena.

Be to, buvo siūloma numatyti, kad rugsėjo 8-ąją Lietuvoje būtų minima – Šilinė (Švč. Mergelės Marijos gimimo diena), Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena, Tautos diena.

Antradienį Seimui buvo siūloma įteisinti ir dar dvi šventines nedarbo dienas – Vėlines ir Konstitucijos dieną, tačiau to padaryti taip pat neužteko balsų.

Savo ruožtu konservatorius Kęstutis Masiulis siūlė beveik 700 kartų bandytą keisti Atmintinų dienų  įstatymą išvis panaikinti.

„Seimas Atmintinų dienų įstatymą jau keitė 691 kartą. Tai yra įstatymas lyderis pagal pakeitimus, pagal iniciatyvas. Kokių tik neteko girdėti idėjų. Tačiau aš esu įregistravęs pataisą ir siūlau Atmintinų dienų įstatymą išvis naikinti. Jis yra nereikalingas. Aš manau, kad gaisrininkai tikrai žinos, kada yra Florijono diena, o mes susiorientuosime, kada uždegti žvakutes ant artimųjų kapų, jei šio įstatymo ir visai nebus“, – sakė K.Masiulis.

Šiuo metu Atmintinų dienų įstatyme numatyta daugiau nei 50 įvairių minėtinų dienų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min