Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kol kas nejuda klausimas dėl trimečio pareigūnų algų kėlimo plano

Naktinis penktadienio reidas Vilniuje
15min / Dainiaus Cuberos nuotr. / Pareigūnas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausybėje kol kas nepasistūmėjo siūlymas dėl pareigūnų algų kėlimo 2018–2020 metais.

Vidaus reikalų ministerija yra parengusi Vidaus tarnybos statuto pataisas, pagal kurias iki 2020-ųjų visų statutinių pareigūnų darbo užmokestis didėtų beveik po 100 eurų kasmet, tačiau tokiems pakeitimams kol kas palaikymo Vyriausybėje nėra.

„Matant dabar kokios yra skirtingos pozicijos, bandysime derinti (...). Finansų ministerija nepritaria, nepritaria Teisingumo ministerija, nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taip pat Vyriausybės kanceliarija turėjo pastabų dėl sisteminio darbo užmokesčio visiems darbuotojams kėlimo“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas

Šis klausimas buvo įtrauktas į Vyriausybės trečiadienio pasitarimo darbotvarkę, tačiau iš jos vėliau išbrauktas.

„Buvo klausimas išimtas iš pasitarimo dienotvarkės, nes dar yra nesutarimų, ir dar prie šito klausimo grįšime posėdyje galbūt liepos pabaigoje“, – vylėsi E.Misiūnas.

Buvo klausimas išimtas iš pasitarimo dienotvarkės, nes dar yra nesutarimų, ir dar prie šito klausimo grįšime posėdyje galbūt liepos pabaigoje.

Anot jo, Vyriausybėje yra svarstymų, kad atlyginimai tyrėtų augti visiems valstybėms tarnautojams, ne tik statutiniams pareigūnams.

„Galbūt už 40 mln. eurų galima būtų kelti visiems valstybės tarnautojams po 1 eurą, formaliai tai kainuotų tiek pat valstybės biudžetui, keliant visiems valstybės tarnautojams darbo užmokestį, kad būtų visi lygūs prieš įstatymą, išlaikomas socialinis teisingumas ir taip toliau“, – išgirstomis abejonėmis dalijosi vidaus reikalų ministras.

Jis pabrėžė, kad Statuto pakeitimų reikia ir norint pareigūnams algas kelti iš vidinių sistemos lėšų.

„Statutas yra ne tik apie darbo užmokesčio pakėlimą, bet tai yra galų gale teisinis pagrindas mokėti didesnį darbo užmokestį, nes yra dabar situacijų, kada štai ir policijos sistemoje darbuotojai turi budėti namuose, kad jiems būtų galima mokėti didesnį darbo užmokestį, ir galvoti visokių tikrai įdomių situacijų, kad būtų teisinis pagrindas pareigūnui mokėti didesnį darbo užmokestį“, – aiškino E.Misiūnas.

Vidaus reikalų ministerija siūlo Vidaus tarnybos statuto priede nustatytus koeficientus visiems pareigūnams kasmet didinti po 0,8. Tai reiškia, kad pareigūnų atlyginimas kasmet „į rankas“ didės mažiausiai 95 eurais per mėnesį.

Iki 2020 metų pareigūnų algoms kelti pagal siūlomą modelį papildomai bendrai reikėtų skirti daugiau kaip 200 mln. eurų.

VRM duomenimis, iš statutinių pareigūnų daugiausiai uždirba Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos specialistai, žemiausios grandies pareigūnas čia „į rankas“ gauna 725 eurus. Žemiausios grandies policininkai uždirba 700 eurų, pasieniečiai – 510 eurų, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai – 500 eurų.

Mažiausiai uždirba žemiausios grandies ugniagesiai ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, atitinkamai po 452 ir 465 eurus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min