Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kolumbariumo statyba Šiauliuose vėluoja keturis mėnesius – pelenai palauks?

Šiauliuose vėluoja kolumbariumo statyba
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiauliuose vėluoja kolumbariumo statyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulietis Airijoje neteko tėvo. Jo kūnas buvo kremuotas ir pargabentas į Lietuvą. Vyras prieš keletą mėnesių apsidžiaugė, kad Šiauliuose jau rugpjūtį bus įrengtas kolumbariumas, tačiau iki šiol jo nesulaukia. Savivaldybė kolumbariumą statančiai bendrovei grasina baudomis, o ši dievagojasi, kad išėjusiųjų pelenai galės ramiai ilsėtis jau iki Kalėdų.

Šiaulietis Justinas Ralys sako, kad kiekvieną mėnesį po du ar tris kartus bendrauja su Ginkūnų kapinių darbuotojais: „Vis paskambinu ir paklausiu, gal jau kažkas dėl kolumbariumo aišku. Atsakymas kiekvieną kartą vis tas pats – niekas nejuda.“

Vyras teigia žinantis, kad vieta kolumbariume greičiausiai bus apmokestinta riebiu, tačiau vienkartiniu mokesčiu: „Su šeima esame pasirengę sumokėti tuos pinigus, tik duokit mums tą vietą.“

Uždegė žvakę namie – prie urnos su tėvo pelenais. 

J.Ralys per Vėlines, aplankęs artimųjų kapus, uždegė žvakę ir namie – prie urnos su tėvo pelenais.

Vyras pamena, kaip apsidžiaugė, kad Šiauliuose žadėta pastatyti kolumbariumą jau rugpjūčio mėnesį.

„Šiaulių miesto valdžia nesugebėjo per tris mėnesius užbaigti nedidelio projekto – kolumbariumo. Ar galima jiems patikėti didesnius projektus? Jie tik kosminius traukinius ir menų inkubatorius moka kurti“, – ironizavo vyras.

Už vėlavimą gresia baudos

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Algimantas Beinoravičius pripažino, kad bedrovė „Meba“ gerokai vėluoja.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vėluoja kolumbariumo statyba
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiauliuose vėluoja kolumbariumo statyba

„Jau kelintą kartą vis atideda terminus. Žadėta iki lapkričio 1-osios viską pabaigti.  Bent dvi sekcijas po 48 vietas urnoms. Naujausias pažadas – per lapkritį, bet neskubame tikėti.“

Siūlomas vienkartinis 500 eurų mokestis už vietą kolumbariume. 

Administracijos direktoriaus žiniomis, bendrovė užtruko, nes kažkurias kolumbariumo detales gabendami sugadino. Dėl to sustojo darbai – gabenamos naujos detalės.

Direktorius patvirtino, kad šį ketvirtadienį miesto taryba spręs, ar apmokestinti urnų laikymą kolumbariume.

Siūlomas vienkartinis 500 eurų mokestis už vietą kolumbariume. Vienoje vietoje telpa keturios urnos. Tai galėtų būti tarsi šeimos kapavietė. Kolumbariumo priežiūra siūloma užsiimti Šiaulių Socialinių paslaugų centrui.

Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas tvirtina, kad už vėlavimą bendrovei skaičiuojami delspinigiai – per dieną 0,02 procento projekto vertės. Taip pat yra už sutarties punktų nevykdymą yra numatyta dešimties procentų bauda.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min