Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 15:49

Valstybės ekstremalių situacijų centras: koronaviruso Lietuvoje nėra, bet į masinius renginius rekomenduojama neiti

Ketvirtadienį Valstybės ekstremalių situacijų centro (VESC) vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikino, kad koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta. Jei toks atvejis bus, ministras žada apie tai paskelbti nedelsiant. Anot premjero Sauliaus Skvernelio, masiniai renginiai nedraudžiami, tačiau jų organizatoriai turi pasirūpinti muilu ir dezinfekciniu skysčiu.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

S.Skvernelis prašo žmonių būti atsakingais

16:18

Informaciją apie koronavirusą ketinama pateikti specialiame tinklalapyje, bus ir telefonas, kuriuo bus galima skambinti visą parą. 

„Informaciją iki šiol stengiamės skelbti ir aiškinti (...) Bet aišku, niekada nebus per daug, stengsimės jos pateikti kuo daugiau“, – žadėjo A.Veryga. 

S.Skvernelis ragino žmones elgtis atsakingai. 

Žmonių, kurie lankėsi apkrėstose teritorijose, jis prašė grįžus niekur neiti dvi savaites. 

„Labai svarbu, kad žmonės patys saugotųsi, jaustųsi atsakingi ir tų problemų bus mažiau“, – sakė premjeras. 

Mokykla gali atsisakyti priimti vaiką

16:14

Paklaustas, ar gali būti panaudota jėga prieš žmones, kurie nesutinka gydytis, sveikatos ministras kalbėjo, kad jeigu yra infekcijos proveržis, viskas gali būti naudojama, taip pat gali būti apribotas žmonių judėjimas. 

Bet infekcijos nėra, todėl ir tokio reikalo nėra. 

„Jei pradės plisti tokiu greičiu, kaip Kinijoje, visko gali būti. Tikėkimės, kad neįsibėgės iki tokio lygio“, – kalbėjo jis. 

A.Verygos teigimu, mokykla gali atsisakyti priimti vaiką, jeigu jis lankėsi šalyse, kuriose nustatyti atvejai. 

Anot S.Skvernelio, nustačius ligos židinį, pagal įstatymą, bus galima drausti masinius renginius. 

Kaukių gali pritrūkti tiems, kam jų tikrai reikia

16:09

A.Veryga neadekvačia reakcija vadino kaukių išpirkimą. Anot jo, kaukė neapsaugo nuo koronaviruso – ji skirta jau sergantiems asmenims, kad šie neapkrėstų kitų. 

„Žmonės turi suprasti, kad panika pavojinga, kad gali nelikti kaukių tiems, kam jų tikrai reikia“, – kalbėjo A.Veryga. 

Jis taip pat stebėjosi, kad jomis prekiaujama su milžiniškais antkainiais. 

A.Veryga piktinosi sostinės savivaldybės veiksmais, kai buvo viešai paskelbta, jog savanoriai, dirbantys oro uostuose, nėra tinkamai apsaugoti. 

Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 

Anot A.Verygos, šis sąrašas plėsis. 

Šluoti maisto parduotuves nėra reikalo

16:04

A.Verygos teigimu, medicininių priemonių dabar netrūksta. 

„Tačiau šiai dienai mes neturime viruso“, – kalbėjo jis.

A.Veryga patikslino, kad ekstremali situacija paskelbta dėl prevencijos, pasirengimo virusui. Nustačius atvejį, tos priemonės bus įpareigojančios. 

Anot S.Skvernelio, nėra pagrindo šiuo metu šluoti parduotuves. 

„Panašiai buvo, jei prisimenate, didžiųjų karinių pratybų „Zapad“ išvakarėse, kad irgi bandė pasipildyti resursus, tikrai to daryti nereikia, šiandien mes tikrai negalime sakyti, kad reikia tokios priemonės. Kontroliuojame situaciją, apsipirkinėti maisto produktų dabar nėra“, – tikino premjeras. 

Rekomenduoja vengti masinių renginių

15:59

S.Skvernelis kalbėjo, kad rekomenduojama vengti masinių renginių. 

„Visi viešieji renginiai, masinio susibūrimo vietos, jos kelia padidintą riziką, mes šiandien turime ir gripo epidemijas kai kuriuose miestuose. Kiekvienas žmogus turėtų vertinti dalyvavimą tiek uždarose patalpose esančių renginių (...), tai yra padidinta rizika užsikrėsti, dėl to rekomenduojama vengti tokių renginių, į tuos renginius paprasčiausiai neiti“, - sakė jis. 

Paklaustas, ar centras gali uždrausti, S.Skvernelis pabrėžė, kad nedraudžia - tik rekomenduoja. 

„Kol kas nėra pagrindo drausti“, – kalbėjo premjeras. 

A.Veryga papildė, kad bus Kaziuko mugė, Kovo 11 renginiai, šiuo metu siaučia ir paprastas gripas, tad lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, pagyvenusiems piliečiams rekomenduojama juose nesilankyti. 

„Rekomendacija renginių organizatoriams tokia, kad juose būtų galima plautis rankas, dezinfekuoti rankas“, – sakė premjeras.

Jo teigimu, jei organizatoriai to neužtikrina, į tokius renginius geriau neiti. 

Premjeras rekomendavo nesisveikinti paduodant ranką negalvojant, kad tai bus nemandagu. 

Visiems tirtis masiškai reikalo nėra

15:55

VESC vadovas A.Veryga sakė, kad jis informaciją apie patvirtintą atvejį gaus pirmasis. 

„Niekas tos informacijos, išskyrus mus, neturės“, – kalbėjo jis. 

S.Skvernelis papildė, kad šiuo metu nėra gautas atsakymas dėl vieno atvejo, o iš tų, kas jau patikrinti, nei vieno teigiamo atsakymo nėra. 

„Šiandien nei vieno atvejo nėra“, – pabrėžė S.Skvernelis. 

Anot premjero, tyrimus atlieka viena laboratorija, tiesiogiai pavaldi sveikatos ministrui, todėl žinios apie patvirtintą atvejį niekas neturės. 

Paklaustas, kodėl visi norintys negali pasitikrinti, A.Veryga kalbėjo, kad ne visiems reikia tų tyrimų. 

„Vien tik nusiraminimo tikslais išlaidauti ir darytis tyrimus nėra prasmės“, – sakė jis. 

A.Verygos teigimu, laboratorija pajėgi atlikti daug tyrimų, nereikia bijoti, kad padaugėjus pacientų ji tiesiog nespės. Per parą ji gali atlikti daugiau kaip 200 tyrimų. Lietuvoje yra dar dvi įstaigos, turinčios tokią pat aparatūrą. 

Jis pabrėžė, kad ne kiekvienas sukarščiavimas reiškia, kad reikia daryti tyrimą. 

Blogą žinią žada paskelbti nedelsiant

15:53

Premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad posėdyje dar kartą pasitikrinta, kaip esame pasirengę galimam viruso atsiradimui Lietuvoje, kaip būtų reaguojama atsiradus pirmajam infekuotam asmeniui, koks medicininių priemonių rezervas. 

„Esame gerai pasiruošę, didžiausią grėsmę matau panikoje, neadekvačiame situacijos vertinime“, – kalbėjo premjeras. 

Jis pabrėžė, kad šiai minutei nėra nei vieno patvirtinto koronaviruso atvejo. 

S.Skvernelis sakė, kad jeigu toks atvejis bus, Aurelijus Veryga tai paskelbs ir jis bus vienintelis patikimas šaltinis. Tai, anot jo, bus paskelbta nedelsiant.

Ketvirtadienio posėdyje buvo aptartos ir kraštutinės priemonės, jei atvejis būtų fiksuotas – iki atskirų teritorijų izoliavimo. 

„Tam valstybė yra pasirengusi, priemonės yra numatytos, žmogiškieji resursai – taip pat. Reikia tikėtis, kad tokių priemonių nereikės, o jeigu reikės, jos nedelsiant bus įvestos“, – tikino S.Skvernelis. 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-27 15:53

Trečiadienį ekstremalią situaciją valstybės mastu paskelbusi Vyriausybė centrui vadovauti paskyrė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

Anot S.Malinausko, Vyriausybė turi nusimačiusi procedūras, kaip būtų elgiamasi, jei Lietuvoje rastųsi pirmasis COVID-19 atvejis. Žiniasklaida, pasak jo, apie tai būtų nedelsiant informuota.

BNS primena, kad šiuo metu Užsienio reikalų ministerija yra pateikusi rekomendacijas nevykti į kai kuriuos Kinijos, Italijos, Pietų Korėjos regionus.

Premjerą Saulių Skvernelį pavadavęs energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas trečiadienį tvirtino, kad centras taip pat turės galimybę įvertinti, ar reikia riboti skrydžius, atnaujinti vidinių Šengeno erdvės sienų patikrą, tačiau tam, pasak ministro, kol kas poreikio nėra.

Vyriausybė trečiadienį jau numatė iš rezervo skirti 150 tūkst. eurų papildomoms apsaugos priemonėms ir kitoms nenumatytoms išlaidoms, kurių patirtų institucijos saugantis koronaviruso grėsmės. A.Šešelgio teigimu, respiratorių ir kitų apsaugos priemonių valstybė yra įsigijusi, o ekstremali situacija leis jas skirti gydymo įstaigoms paprasčiau.

Šios priemonės bus skirtos medicinos įstaigų veiklai užtikrinti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

01:25
02:13
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min