Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2011 rugpjūčio 8d. 14:37

Komisas bando tapti „Maxima“

Hyper Maxima Hyper Komisas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Hyper Maxima“ ir „Hyper Komisas“

Nors lietuviai nėra tokie talentingi žinomų prekės ženklų kopijuotojai, kaip kinai, tačiau ir mūsų šalies verslininkai nestokoja išradingumo. „15min“ skaitytojai atkreipė dėmesį, kad Vilijampolėje veikiančio „Hyper komiso“ iškaba kelia tiesioginių asociacijų su prekybos centru „Hyper Maxima“.

Nors raidžių šriftai, spalvų atspalviai šiek tiek skiriasi, bendras abiejų prekių ženklų vaizdas neabejotinai panašus.

Neatkreipė dėmesio?

Tiesa, prie Petro Vileišio tilto įsikūrusiame prekybos miestelyje veikiančio komiso vadovai jokio panašumo neįžvelgia.

„Tikrai, neatkreipėme dėmesio į tai. Ir mums neatrodo užrašai panašūs. Žmonės skirtingi, skirtingai  vertina viską, ką mato. Juk projektai buvo tvirtinami. Dirbame jau nuo vasario ir iki šiol jokių panašių atsiliepimų negirdėjome. Mes tikrai nieko nekopijavome“, – tvirtino „Hyper komiso“ direktore prisistačiusi, tačiau vardo ir pavardės telefonu pasakyti nenorėjusi, moteris.

Nors komiso vadovė tvirtina pirmą kartą išgirdusi apie panašumus su kitu prekės ženklu, prekybos tinklo „Maxima“ darbuotojams šis atvejis yra žinomas.

Svarsto teisininkai

„Šiuo metu tai vertina ir svarsto mūsų teisininkai. „Maxima“ prekės ženklas yra gerai atpažįstamas, aukštai vertinamas, todėl, deja, dažnai tenka susidurti su atvejais, kai, norėdami pasipelnyti, žmonės naudojasi mūsų ženklu ar jo dalimi“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė.

Saugodama gerą savo prekės ženklo vardą, bendrovė bendradarbiauja su teisininkais – patentų patikėtiniais. Jie padeda operatyviai reaguoti, dalyvauti teisminiuose ginčuose ir pataria visais klausimais, susijusiais su  intelektinės nuosavybės apsauga.

Už prekės ženklų plagijavimą gresia civilinė, administracinė ir net baudžiamoji atsakomybė.

Nukopijavo parduotuvę

Nepralenkiami kopijavimo meistrai, kuriems nėra lygių visame pasaulyje, – kinai. Jau nieko nestebina jų plagijuojama garsių gamintojų prekiniais ženklais pažymėta avalynė, drabužiai, buitinė technika, netgi nukopijuoti automobiliai.

Tačiau visai neseniai kinai pralenkė patys save. Jie sugebėjo nukopijuoti visą Švedijos prekybos tinklo „Ikea“ parduotuvę. Šalies pietryčiuose iškilęs dešimties tūkstančių kvadratinių metrų, keturių aukštų pastatas, jau dabar vadinamas nauju Kinijos plagijavimo fenomenu.

Kunmino mieste įsikūrusi parduotuvė „11 Furniture“ tiksliai nukopijavo visame pasaulyje garsaus „Ikea“ parduotuvių tinklo stilių, pasižymintį minimalizmu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min