Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 12d. 17:49

Komisija: mokestį už karštą vandenį iš vilniečių turės surinkti „Vilniaus energija“

Nesusipratusiems klaipėdiečiams vanduo kainuos brangiau.
T.Urbelionio/BFL nuotr. / Pasirinktas karšto vandens pirkimo būdas vilniečiams sukėlė daug problemų.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) skelbia radusi sprendimą, kaip iš skolų išvaduoti už karštą vandenį iki šiol negalinčius atsiskaityti vilniečius. Jau daugiau kaip metus sąskaitų už vandenį negaunančių dalies sostinės gyventojų skola šiuo metu siekia beveik 5 mln. litų.

Kelias savaites išeities ieškojusi VKEKK ketvirtadienį nurodė į konfliktą įsivėlusioms bendrovėms „Vilniaus energija“ ir „Vilniaus vandenys“ iki gegužės 27 dienos sudaryti tarpusavio susitarimą, pagal kurį įmonė „Vilniaus energija“ turi surinkti iš gyventojų įmokas už vandenį ir perduoti jas „Vilniaus vandenims“, o ši bendrovė turi priimti įmokas už gyventojų deklaruotą vandens kiekį pagal būstuose esančių skaitiklių parodymus.

VKEKK pažymoje, kurioje surašyti visi konfliktuojančių vandens tiekėjų ir šilumininkų paaiškinimai, teigiama, kad gegužės pradžioje bendrovė „Vilniaus vandenys“ „Vilniaus energijai“ pateikė įmokų surinkimo sutarties projektą, kurį abi šalys derina iki šiol. Pagal šį projektą bendrovė „Vilniaus energija“ įsipareigotų surinkti informaciją apie panaudotą vandenį pagal namų įvadinių skaitiklių parodymus, apskaičiuotų įmokas ir surinktų jas iš gyventojų. Vėliau „Vilniaus vandenys“ priimtų įmokas ir sumokėtų šilumininkams už įmokų surinkimą.

Iš pažymos matyti, kad bendrovės nesutaria, kaip turėtų būti apskaitomas vilniečių suvartotas karštas vanduo. „Vilniaus energija“ atstovai įsitikinę, kad  vanduo turi būti apskaičiuojamas pagal butuose esančius skaitiklius, o „Vilniaus vandenys“ atstovai mano, kad turi būti remiamasi namų įvadinių skaitiklių parodymais.

„Valdžia nusprendė – mes vykdysime“, – paprašytas pakomentuoti VKEKK sprendimą 15min.lt sakė „Vilniaus energijos“ komercijos direktorius Rimantas Germanas. Jis teigė nieko daugiau pasakyti negalintis, nes šiuo metu esąs komandiruotėje. „Komisija nusprendė, kad turime sudaryti sutartį su „Vilniaus vandenimis“? Kai tik grįšiu, pradėsime“, – kalbėjo jis.

Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrė tie vilniečiai, kurie nuo praėjusiųjų metų gegužės karštą vandenį nusprendė pirkti vadinamuoju antruoju būdu.„Vilniaus vandenų“ Komunikacijos skyriaus projektų vadovė Simona Skalauskytė 15min.lt aiškino, kad bendrovė nekomentuoja VKEKK priimto sprendimo. „Vilniaus vandenys" vykdo įstatymus, poįstatyminius aktus, šiuo atveju tiek tegalime pasakyti“, – pridūrė įmonės atstovė.

Sąskaitų laukia iki šiol

15min.lt primena, kad nepavydėtinoje padėtyje atsidūrė tie vilniečiai, kurie nuo praėjusiųjų metų gegužės karštą vandenį nusprendė pirkti vadinamuoju antruoju būdu. Pagal jį gyventojai už vandenį turėtų mokėti „Vilniaus vandenims“, o už jo pašildymą – „Vilniaus energijai“.

Abi šios bendrovės metus laiko nesugebėjo susitarti, kuri turėtų iš gyventojų rinkti mokestį už karštą vandenį. Apsirūpinti vandeniu šiuo būdu buvo pasirinkę 700 sostinės gyvenamųjų namų. Prasidėjus suirutei, 70 namų gyventojai nusprendė grįžti prie ankstesnio būdo ir už vandenį mokėti „Vilniaus energijai“.

„Vilniaus vandenų“ atstovai anksčiau yra sakę, kad dėl susiklosčiusios padėties yra kalti patys gyventojai. Esą pasirinkę antrąjį karšto vandens tiekimo būdą žmonės turėjo paskirti įgaliotą asmenį arba daugiabučio administratorių, kuris sudarytų sutartis su vandens tiekėju, tačiau to niekas nepadarė. Tokiu atveju laikoma, kad gyventojai iki galo nesutvarkė dokumentų.

Pagal energetikos ministro Arvydo Sekmoko pernai pasirašytas taisykles, kol gyventojai nesudarę sutarčių su vandens tiekėju, mokestį už karštą vandenį turi rinkti „Vilniaus energija“. Šios bendrovės komercijos direktorius R.Germanas anksčiau yra teigęs, kad jie negali vadovautis šiomis taisyklėmis, nes jos prieštarauja įstatymams. Tai yra nustatęs Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min