Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 15d. 18:51

Komiteto prieš kankinimus atstovai išvadas dėl padėties Lietuvos laisvės suvaržymo vietose pateiks pavasarį

Naujai įrengta mokykla
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pataisos namuose

Daugiau kaip savaitę laisvės suvaržymo įstaigas Lietuvoje inspektavę Europos Tarybos komiteto prieš kankinimą ekspertai kol kas nekomentuoja vizito Lietuvoje išvadų.

Pasak Seimo kontrolierių įstaigos, Komitetas prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą (CPT) oficialią ataskaitą Lietuvai planuoja pateikti 2017 metų kovo pabaigoje.

Prieš išvykdami ekspertai susitiko su Teisingumo, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos ministerijų, Policijos ir Kalėjimų departamentų, Generalinės prokuratūros bei Seimo kontrolierių įstaigos atstovais, tačiau šiame susitikime komiteto atstovų išsakytos preliminarios pastabos dėl žmogaus teisių padėties Lietuvos laisvės suvaržymo vietose neatskleidžiamos.

Viešėdami Lietuvoje CPT atstovai rugsėjo 6–14 dienomis lankėsi Marijampolės ir Alytaus pataisos namuose, Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime, Suvalkijos socialinės globos namuose, Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre, sostinės komisariatuose, Vilniaus, Alytaus, Kauno, Utenos ir Šiaulių areštinėse.

Komiteto delegacija Lietuvoje lankėsi ir 2012 metų pabaigoje. Po šio vizito paskelbtoje ataskaitoje kritikuota Lietuvoje paplitusi praktika laikyti asmenis policijos areštinėse ir sąlygos jose, taip pat kalėjimų perpildymas.

CPT teisė atlikti patikrinimo procedūras Lietuvos areštinėse, kalėjimuose ir kitose įstaigose, kur gali būti laikomi asmenys, kurių laisvė yra apribota, numatyta Europos konvencijoje prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą. Ji Lietuvos atžvilgiu įsigaliojo 1999 metų kovo 1 dieną.

Konvencija numato asmenų, iš kurių laisvė atimta, apsaugą, o jai užtikrinti tarptautiniu mastu taikomos prevencinės priemonės – laisvės atėmimo vietų inspektavimas.

Pagal vertintojų delegacijos pateiktas išvadas, komitetas valstybėms teikia rekomendacijas ir pasiūlymus dėl tikrintose įstaigose laikomų asmenų teisių apsaugos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Kalinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:31
02:20
01:32

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min