Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 19, 20:40

„Komjaunimo tiesa“ glumina internautus

Praėjo jau 20 metų nuo tada, kai Tarybų Lietuvos laikraštis „Komjaunimo tiesa“ virto „Lietuvos rytu“, tačiau sąsajų jam vis dar nepavyksta atsikratyti. Bent jau virtualioje erdvėje.
„Jeigu žmogus taip myli „Komjaunimo tiesą“, tai tegul jis džiaugiasi tuo“, – sakė R.Valatka.
„Jeigu žmogus taip myli „Komjaunimo tiesą“, tai tegul jis džiaugiasi tuo“, – sakė R.Valatka. / „Scanpix“ nuotr.

Interneto naršyklėje suvedus adresą KomjaunimoTiesa.lt būsite nukreipti į portalą Lrytas.lt.

„Istorijos nesuklastosi“, – sako šio ironiško „pokšto“ autorius, bendrovės „Infonova“ direktorius Linas Petkevičius.

Anot jo, nei dienraščio, nei portalo atstovai į jį nesikreipė. „Abejoju, ar jie prašytų adresą perleisti jiems. Juk neturi tam motyvų. Bet jei pripažintų, kad yra „Komjaunimo tiesa“, tikrai atiduočiau“, – šyptelėjo L.Petkevičius.

Adresą jis užregistravo pernai, puoselėdamas viltį čia įkurti tinklaraštį. „Tiesą sakant, nustebau, kad šis adresas vis dar buvo laisvas. Maniau, bus pats „Lietuvos rytas“ užregistravęs. Bet kadangi buvo laisvas, užregistravau ir padariau nukreipimą į šio dienraščio portalą. Gilios prasmės nebuvo, tiesiog... O kur daugiau nukreipti?“ – klausė L.Petkevičius. Jis pakartojo, kad tai tėra pokštas ir nieko blogo tuo nesiekiama.

L.Petkevičius užsiminė turįs naują idėją – pasinaudoti „Komjaunimo tiesos“ archyvais ir šiame tinklalapyje publikuoti straipsnius, kuriuos tą dieną prieš keliasdešimt metų rašė šis laikraštis, galbūt kažką pavyktų susieti ir su šių dienų aktualijomis.

Pyktis neketina

Naujienų portalo Lrytas.lt vyr. redaktorius Rimvydas Valatka teigia apie šį pokštą sužinojęs prieš kelias savaites, tačiau dėl to galvos nesuka ir pyktis su jo autoriumi neketina.

15min.lt nuotr./Komjaunimotiesa.lt
Komjaunimotiesa.lt

„Vertinu kaip nesąžiningą, nedorą elgesį virtualioje erdvėje, bet su nedorais ir nesąžiningais žmonėmis ypač sunku kovoti gatvėje, o dar sunkiau kovoti virtualioje erdvėje. Jeigu žmogus mano, kad jis čia parodė didelę išmintį ir pasiekė didelius rezultatus, tegul jis sau mano. Aš galiu sau leisti nekreipti į tai dėmesio, – sakė R.Valatka. – Ne tokių dalykų prirašo žmonės, net ir oficialiuose portaluose, tai ką, dabar su kiekvienu pradėsi ginčytis, kariauti – gyvenimui laiko nebeliks. Jeigu žmogus taip myli „Komjaunimo tiesą“, tegul jis džiaugiasi tuo.“

Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pastebėjo, jog nors Komjaunimotiesa.lt primena ne itin malonią istoriją, tame galima įžvelgti ir privalumų. „Galima tikėtis, kad Komjaunimotiesa.lt sugeneruos papildomą srautą Lrytas.lt. Mano galva, tas pokštas susijęs su tuo, kad „Lietuvos rytas“ – tas pats dienraštis, kurtas ant „Komjaunimo tiesos“ bazės pamato. Tai galima vertinti ir kaip pokštą, ir kaip istorijos priminimą“, – sakė D.Radzevičius.

Jo nuomone, piktintis dėl to nederėtų, kadangi kiekvienas istoriją gali prisiminti ir vertinti savaip. „Jei kuria specialias nuorodas internete, čia jų vertinimas. Istoriją kiekvienas gali vertinti, kaip nori, svarbu nepažeisti įstatymų. Kol kas aš nežinau, ar čia pažeistas koks nors įstatymas. Kiek žinau, „Komjaunimo tiesos“ prekės ženklas nebuvo registruotas Lietuvoje“, – teigė pašnekovas.

D.Radzevičius prisiminė kitą atvejį – kai „Respublikos“ leidinių grupė užregistravo internetinius adresus Delfinas.lt ir Delfis.lt. Vėliau teismo sprendimu jie buvo perleisti naujienų portalui Delfi.lt. „Čia, mano galva, yra kur kas rimtesnė problema, kuri kartais gali atsitikti. O tie pajuokavimai su nukreipimu, sakau, svarbu nepažeisti įstatymų ir negadinti reputacijos“, – sakė D.Radzevičius.

Skundų dėl nukreipimo dar nebuvo

Domeno galūnės „.lt“ administratorius yra Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų plėtros institutas (KTU ITPI). Instituto administratorius techniniais klausimais Tomas Mackus teigė, jog skundai dėl nepageidaujamo nukreipimo – retenybė. „Tokios bylos dar nesame turėję, kad dėl nukreipimo būtų skundęsi. Kaip ginčą spręsti, priklausytų nuo to, kokie kaltinimai“, – sakė T.Mackus.

Kaip elgtis, jei į tavo puslapį atveda, tarkim, adresas Gaidys.lt? Paprasčiausias būdas spręsti nesutarimus – susitarti geranoriškai. Taip pat tinklalapis, į kurį atliktas nukreipimas, problemą gali bandyti išspręsti techniškai, uždrausdamas prisijungimus kitais adresais nei oficialus jo pavadinimas. „Tiesa, šiuo atveju gali būti sudėtingiau, nes atliktas ne paprastas nukreipimas, o pačiame tinklalapyje atvaizduojamas kitas puslapis. Paprasčiau sakant, jie padarė puslapį Lrytas.lt pas save“, – sakė T.Mackus.

Jei nei susitarti, nei techniškai išspręsti problemos nepavyksta, lieka kreiptis į teismą. „Bet šiuo atveju neaišku, kuo kaltinti, juk neuždrausi užrašyti nuorodos. Ar tai pažeidžia kokias nors teises, jau spręstų teismas“, – teigė T.Mackus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min