Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 14:58

Kompensacijos žydams vėluos metus

4Tūkstančiai griežtų pažiūrų žydų vyrų dalyvauja vieno iš Izraelio aukų Mumbajuje Arieho Levisho Teitelbaumo laidotuvėse.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žydai

Žydų visuomeninėms organizacijoms Vyriausybė numato grąžinti 113 mln. Lt kompensacijų už negrąžintą turtą arba grąžinti nekilnojamąjį turtą išskaičiuojant jo vertę iš grąžinamos sumos.

Pasak teisingumo ministro, kompensacijos mokėjimo pradžios terminą nuspręsta pavėlinti metais ir pradėti ją mokėti 2010-aisiais. Priklausomai nuo valstybės ekonominės ir finansinės būklės pinigus tikimasi išmokėti per 10 metų.

„Projektas papildytas tik tuo aspektu, kad leidžiama grąžinti nekilnojamąjį turtą, išskaitant (turto vertę – aut. past.) iš tos numatytos 113 mln. Lt sumos“, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Vyriausybės žadama suma siekia maždaug trečdalį negrąžintų žydų bendruomenių turto dabartinės vertės.

Anot ministro, kol kas su žydų bendruomenėmis nebuvo tartasi, kokį turtą jos norėtų atgauti, tačiau užsiminė, kad Vyriausybei būtų naudingiau atsiskaityti pinigais, o ne natūra.

„Natūralu, kad, ko gero, būtų norima ir didesnės kompensacijos, ir kitų dalykų, ir daugiau aiškumo dėl kai kurių nuostatų. Bet iš principo, manau, kad tenkintų“, – paklaustas, kaip į Vyriausybės siūlymą žiūri žydų bendruomenė, sakė ministras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min