Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 26d. 13:39

Kompozitorius G.Abarius šiandien palaidotas Antakalnio kapinėse (nuotraukos)

G.Abariaus urną nešė žmona Violeta
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / G.Abariaus urną nešė jo žmona Violeta.

Kovos su vėžiu neatlaikęs garsus kompozitorius ir pianistas Gintautas Abarius šį ketvirtadienį buvo palaidotas Vilniuje, Antakalnio kapinėse esančiame Menininkų kalnelyje.

Menininkų kalnelyje atgulė daugybė garsių šalies kultūros žmonių, tarp jų ir legenda tapęs Vytautas Kernagis, kurį kovoti su liga kadaise drąsino pats G.Abarius.

Atsisveikinimas su G.Abariaus palaikais įvyko ketvirtadienį, Šv.Kotrynos bažnyčioje nuo 12 iki 14 valandos. 14 valandą iš bažnyčios pajudėjusi procesija kapines pasiekė po pusvalandžio. Dar po valandos urna su kompozitoriaus pelenais atgulė amžino poilsio vietoje.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Laidotuvių akimirka
Laidotuvių akimirka

Sunkiausia laidotuvių ceremoniją stebėti buvo G.Abariaus motinai Irenai, kurią vis už rankos prilaikė velionio tėvas Lionginas Abarius. Laidotuvėse taip pat dalyvavo ir žymaus pianisto žmona Violeta, sūnus Dovydas, dukra Silvija bei sesuo Daina.

Bažnyčioje ir kapinėse pamokslą skaitė pastorius Giedrius Saulytis. Kapinėse skambėjo Vilniaus bažnyčios „Tikėjimo žodis“ choro „Maranata“ atliekamos religinės giesmės bei saksofono muzika.

Atsisveikinti su G.Abariumi atvyko būrys žinomų muzikų, kitų kultūros veikėjų: operos solistas Vaidas Vyšniauskas, pianistai Petras Geniušas, Nijolė Kupstas-Byla, džiazo muzikantas Vladimiras Tarasovas, dainininkai Egidijus Sipavičius, Ovidijus Vyšniauskas, Atlanta ir kiti.

Vienas iš daugiausiai prie kompozitoriaus laidotuvių ceremonijos prisidėjusių žmonių – geras G.Abariaus bičiulis operos solistas V.Vyšniauskas.

„Kiek galėjau, tiek prisidėjau. Mes visi Ginto laidotuvėse padarėme tai, ką privalėjome padaryti. Palaikyti artimuosius šitą sunkią valandą buvo labai svarbu, nes artimieji nelabai gali orientuotis ir jiems labai sunku užsiimti organizacine veikla. Manau, kad Gintauto palydos, kurios buvo šv.Kotrynos bažnyčioje, buvo prasmingos ir manau, kad jos atspindėjo Gintauto artimųjų ir jo žmonos Violetos pageidavimus“, – kalbėjo V.Vyšniauskas.

Pasak V.Vyšniausko, savo laidotuvėms G.Abarius jokių nurodymų nebuvo palikęs. Kremuoti mirusįjį buvo velionio artimųjų idėja, palengvinusi palaikų pervežimą iš JAV į Lietuvą.

Operos solistas su G.Abariumi susibičiuliavo 2001 metais, neilgos kompozitoriaus viešnagės Lietuvoje metu. Nuo tada V.Vyšniauskas su G.Abariumi ne kartą bendravo gyvai, kartu priklausė vienai religinei bendruomenei, kurioje ne kartą pamokslavo ir pats anapilin išėjęs kompozitorius.

Mus siejo tikėjimas, muzika, bičiuliški ryšiai. Mes palaikėme ryšius laiškais, ateityje kūrėme bendrus didelius planus, susijusius su muzika.

„Mus siejo tikėjimas, muzika, bičiuliški ryšiai. Mes palaikėme ryšius laiškais, ateityje kūrėme bendrus didelius planus, susijusius su muzika“, – tvirtino V.Vyšniauskas.

Kompozitoriaus palaikai buvo kremuoti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir prieš savaitę, rugpjūčio 19 dieną, atgabenti į Lietuvą.

51 metų kompozitoriaus ir pianisto gyvybė užgeso ligoninėje, rugpjūčio 12 dienos paryčiais Lietuvos laiku. G.Abarius pasaulį paliko po penkerius metus trukusios kovos su gerklės vėžiu. Pranešama, kad žinomas muzikas mirė miegodamas.

Sausio mėnesį dėl gerklės vėžio pašalinus dalį liežuvio kompozitorius nebegalėjo kalbėti, todėl su aplinkiniais bendravo kompiuterio programos nustatytu balsu, panašiu į jo tikrąjį balsą.

Pasak draugų ir kolegų, G.Abarius iki paskutiniųjų neprarado vilties, nesiskundė ir troško parvažiuoti į Lietuvą. Kompozitorius kol galėjo rašė naujus muzikos kūrinius,  naujausias jo albumas – „Vėlyvojo lietaus psalmės“. Kaip „15min“ sakė džiazo grando bičiulė ir kolegė Ingrida Giunter, solinis G.Abariaus muzikos albumas, kurio muzika skirta meditaciniam apmąstymui, turėtų pasirodyti netrukus, tačiau vis dar trūksta lėšų. Jų bus mėginama surinkti specialaus atsisveikinimo koncerto metu, kuris turėtų įvykti nuslinkus laidotuvių rūpesčiams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min