Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 9d. 17:10

Komunalinių atliekų rinkliava kelia painiavą

Vietinė rinkliava už atliekas įnešė nemažai sumaišties, todėl sistemą dar bandoma tobulinti.
E. Jankausko / Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Iš garažų savininkų mokesčiai už komunalines atliekas rinktos bendrijos. Tai, pasak Vyriausybės atstovo tarnybos, nereisėta.

Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdoje nustatė pažeidimus renkant rinkliavą už komunalines atliekas.

Tarnybai buvo įteiktas garažų bendrijos pirmininko pranešimas apie tai, kad bendrijai skaičiuojama rinkliava už komunalines atliekas gali būti neteisėta.

Įvertinus pateiktą informaciją ir Klaipėdos miesto savivaldybės teisės aktus, reglamentuojančius komunalinių atliekų tvarkymo rinkliavą, nustatyta, kad  garažų ir sodininkų bendrijoms rinkliava nustatoma pažeidžiant teisės aktus.

Bendrijos (garažų, sodininkų, daugiabučių namų savininkų) negali būti rinkliavos už komunalines atliekas mokėtojos. Pagal įstatymą bendrijų veiklos tikslas administruoti bendrąją dalinę bendrijos narių nuosavybę, o ne rinkti iš bendrijos narių lėšas tam, kad už bendrijos narius būtų sumokėta rinkliavą už komunalines atliekas.

Dėl nustatytų pažeidimų pašalinimo savivaldybės Tarybai pateiktas Vyriausybės atstovo teikimas raštas.

Baltijos pr.113 namo gyventojai, kurių butuose yra įstiklintos lodžijos, taip pat nesutinka su Klaipėdos miesto savivaldybės pozicija dėl Vietinės rinkliavos už komunalines atliekas skaičiavimo ir už šių lodžijų plotą. Nagrinėjant skundą buvo nustatyta, kad tokie atvejai, kai buto bendrasis ir naudingasis plotai nesutampa, mieste yra išimtiniai, reikalaujantys ir išimtinių Savivaldybės sprendimų.
 

Temos: 1 Rinkliava
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min