Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 3d. 11:47

Koncertas kvies dovanoti kraują

Scenoje klausytojai išvys grupę „Arbata“.
Asmeninio archyvo nuotr. / Scenoje klausytojai išvys grupę „Arbata“.

Šeštadienį į Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centro kiemą (Bažnyčių 4/Daržų10) atkeliauja koncertas – socialinė akcija „Gyventi negalima mirti“, skirtas kaulų čiulpų donorystei skatinti.

Renginį jau antrą kartą organizuoja Onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“, Vilniaus mokytojų namai ir Kristupo vasaros festivalis. Uostamiestyje akcija vyks nuo 15.30 iki 22 valandos. Renginio globėjas, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, ne tik palaiko idėją, bet ir pats pakils į sceną, taip išreikšdamas savo pilietinę valią ir gerumą.

Koncerte gros jaunos, bet jau garsios, gerą muziką atliekančios grupės „The Colours of Bubbles“, „Arrogantics“, „Karma“, „mmpsuf“, „Atika“, „Arbata“, „Liūdni slibinai“. Visi muzikantai gros iš idėjos – jie supranta, kaip svarbu, kad kuo daugiau jaunų sąmoningų žmonių sužinotų galį išgelbėti gyvybę ir tai padarytų.

Jau penkerius metus bendrija „Kraujas“ organizuoja akciją „Būk geras“, skirtą kaulų čiulpų donorystės populiarinimui. Kaulų čiulpų donorystė – galimybė išgelbėti kraujo vėžiu sergančių žmonių gyvybę, nepakenkiant donoro organizmui ir nepatiriant skausmo. Bendrijos nariai siekia, kad tai suprastų kuo daugiau sveikų ir sąmoningų žmonių, todėl nuolat kviečia juos į įvairius renginius – koncertus, akcijas, parodas.

Pernai startavusi akcija „Gyventi negalima mirti“ sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo: 14 valandų trukusio koncerto metu buvo pasiektas Lietuvos rekordas – Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą papildė 331 potencialus kaulų čiulpų donoras. „Mūsų žmonės žino, kur reikia dėti kablelį“, - džiaugėsi projekto vadovas gydytojas Šarūnas Judickas. Šiemet renginys išaugo į koncertinį turą trijuose Lietuvos miestuose: Druskininkuose (liepos 29 d.), Klaipėdoje (rugpjūčio 6 d.) ir Vilniuje (rugpjūčio 26 d.).

Ruošdamiesi renginiui, OHLB „Kraujas“ pirmininkė Dalia Bielskytė ir akcijos „Būk geras“ koordinatorius gydytojas Šarūnas Judickas aplankė Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską. Garsusis džiazmenas, buvęs Seimo narys, dabartinis uostamiesčio meras ne tik sutiko tapti rugpjūčio 6 dieną Klaipėdoje vyksiančio koncerto „Gyventi negalima mirti“ globėju, bet ir pats pakils į sceną su nuostabia Louiso Armstrongo daina „What A Wonderful World“.

Renginio organizatoriai pažada visiems renginio dalyviams išdalinti garsiosios dainos, kurią koncerte atliks V. Grubliauskas, tekstą. Susirinkusieji galės ne tik užsiregistruoti į kaulų čiulpų donorų registrą, klausytis geros muzikos, bet ir padainuoti kartu su Klaipėdos meru. Klaipėdoje bus smagu! Geranoriški muzikantai kartu su bendrijos „Kraujas“ nariais švies visuomenę, griaus įsitikinimą, jog kaulų čiulpų tyrimai labai skausmingi ir didins Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą.

Projektas „Būk geras“, skirtas kaulų donorystei, Lietuvoje vyksta jau penkerius metus. „Rezultatai stulbinantys. Pradėję nuo 250, šiandien Lietuvos negiminingų kaulų čiulpų donorų registre turime maždaug 6000 gerų žmonių“, - apie džiugias permainas pasakoja organizatoriai.

Tapti donorais gali sveiki žmonės nuo 18 iki 45 metų amžiaus. Nors registruotis galima ir didžiųjų miestų ligoninėse, rugpjūčio 6 dieną tai bus galima padaryti uostamiestyje vyksiančiame renginyje. Finalinis akcijos akordas rugpjūčio 26 d. nuskambės Vilniuje, kur bus surengtas paskutinis „Gyventi negalima mirti“ šių metų koncertas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min