Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 27d. 09:10

Koncertų salėje – „Linksmos Kalėdos“

Dirigentas ir baritonas Ira Spaulding’as
Organizatorių nuotr. / Dirigentas ir baritonas Ira Spauldingas
Sekmadienį Koncertų salė kviečia paklausyti Klaipėdos choro „Aukuras“ ir amerikiečio dirigento Iros Spauldingo koncertinės programos „Linksmų Kalėdų!“.

Choro dirigentas ir baritonas Ira Spaulding’as gimė Niujorke, studijavo Vestminsterio choro koledže Prinstone, muzikos bakalaurą – Naujajame Džersyje, vokalo ir chorinio dirigavimo krypties muzikos magistro laipsnį įgijo Rytų Kentukio universitete. Iki 2008–ųjų I.Spauldingas dirbo Europoje, kur buvo vertinamas kaip puikus choro dirigentas, solistas ir pedagogas. Dvidešimt metų jis dėstė Amsterdamo konservatorijos Muzikos fakultete. Koncertavo daugelyje Europos šalių. 
 

Nesenai kaip solistas ir dirigentas su kūriniu „Porgis ir Besė“ koncertavo Bolivijoje, Bankoke ir Kazachstane. Dirigavo „West Side Story“ atlikimams Uzbekistane, Kirgizijoje, Taivane ir Azerbaidžane, taip pat amerikiečių chorinės muzikos koncertams Lietuvoje, Estijoje, Bosnijoje ir daugelyje kitų šalių.

Šiuo metu Niujorke gyvenantis I.Spauldingas daug keliauja po visą pasaulį, su įvairiais chorais rengdamas amerikiečių muzikos programas. Taip pat dėto Niujorko miesto koledže ir vadovauja vokaliniams ansambliams bei chorams. 

Klaipėdos choro „Aukuras“ ir Iros draugystė prasidėjo beveik prieš dešimtį metų, kai pirmą kartą dirigentą į Lietuvą pakvietė Amerikos kultūros centras. A.Spauldingas tuomet vedė trumpus seminarus „aukuriečiams" bei sostinės chorui „Jauna muzika“.  

Prieš šešerius metus įvyko didelis „Aukuro“ ir I.Spauldingo koncertai Klaipėdoje, Kretingoje ir Nidoje. Pasak dirigento, „Aukuras“ yra toks geras choras, kad gali atlikti įvairių žanrų kūrinius – tiek klasikinę, tiek populiariąją muziką, J.S.Bacho kūrinius ar negrų liaudies dainas.

A.Spauldingas yra tikras niujorkietis, tad puikiai išmano, kas yra tikrieji spiričiueliai ir džiazas. „Mes šią muziką nelabai suprantame, nes ji nėra mūsų kraujyje. Čia turi reikšmės kiekvienas žodis ir akcentas, o tarti dažniausiai reikia ne taip, kaip parašyta. Svarbu ne tik dainavimas, bet netgi menkiausi judesiai”, – teigė „Aukuro“ vadovas.

Gastrolių JAV metu „Aukuras“ turėjo prog1 pademonstruoti įgytą patirtį Bruklino juodaodžių bažnyčioje, kur sulaukė audringų ovacijų ir daug komplimentų.

I.Spauldingo diriguojamam „Aukurui“ koncerte „Linksmų Kalėdų!” pritars instrumentinė grupė, kurią subūrė vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Saulius Šiaučiulis. Saksofonu gros Laimonas Urbikas, mušamųjų partiją atliks Viktoras Rubežas. 
 

Programoje skambės Johno Rutterio, Morteno Lauridseno, Willliamo L Dawsono ir kitų autorių kalėdinės giesmės, spiričiueliai, gospelai.

Koncertas prasidės 18 valandą.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:06
00:20
02:37

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min