Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Koncertų salėje – Ona Kolobovaitė

Ona Kolobovaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ona Kolobovaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Moters meilė ir gyvenimas“ – tai gilių emocijų kupina Onos Kolobovaitės (sopranas), Birutės Vainiūnaitės (fortepijonas) ir Valstybinio Vilniaus kvarteto programa. Klaipėdos koncertų salėje jos kviečiama klausytis trečiadienį, 18 valandą. Koncerto partnerė – Lietuvos nacionalinė filharmonija.

Programa pavadinta kaip ir joje skambėsiantis Roberto Schumanno vokalinis ciklas. Aštuoniose jo dainose išskleidžiamas moters gyvenimo kelias: mylinti mergina tampa sužadėtine, žmona, motina, našle... Kompozitorius, daug dėmesio skyręs vidiniam žmogaus pasauliui, turėjo nepaprastą gebėjimą gilias, delikačias, kartais trumpalaikes dvasios būsenas paversti muzikos skambėjimu. Galbūt todėl jo kūryba paslaptinga, savita ir labai asmeniška.

Šiemet pasaulio koncertinėse scenose atliekama daug šio vokiečių romantiko kūrinių, taip paminint 200-ąsias jo gimimo metines. Koncerte dar suskambės R. Schumano Fortepijoninis kvintetas Es-dur (kompozitorius laikomas šio žanro pradininku), tapęs vienu populiariausiu kūrinių jo istorijoje. Šį opusą su kvartetu pagros Birutė Vainiūnaitė,  I-jo M. K. Čiurlionio pianistų ir XIV-ojo virtuozų konkurso Berlyne laureatė. Pianistė nenuilstamai triūsia lietuviškos muzikos baruose, atlikdama tiek pamirštus, tiek naujausius kūrinius. Jau 40 metų ji ištikimai atsidavusi pedagoginei veiklai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Valstybinis Vilniaus kvartetas šiemet mini 45-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį. Tiek laiko ansamblyje groja jo primarijus Audronė Vainiūnaitė, violončelininkas Augustinas Vasiliauskas jame griežia 40 metų. Artūras Šilalė (II smuikas) ir Girdutis Jakaitis (altas) į kolektyvą įsijungė daugiau nei prieš 10 metų. Kartų kaita nesutrukdė ansambliui sukurti savitas interpretavimo tradicijas ir pasiekti ansambliškumo darną.

Kvarteto gebėjimu įsigilinti į skirtingų epochų bei stilių muziką galėsime įsitikinti ir šiame koncerte, kai šalia Schumano bus išpildyta moderniosios lietuvių muzikos klasiko Juliaus Juzeliūno kantata „Gėlių kalbėjimas“. Kompozitoriui, kuris pasižymėjo racionalumu, konstruktyvumu, aktyvia visuomenine ir pilietine pozicija, nebūdinga kalbėti apie gamtą ir jausmus. Todėl truputį nustembi, kai kantatoje, sukurtoje pagal avangardinių filmų kūrėjo ir poeto Jono Meko eiles, apdainuojama „meilė yra kaip vėjas, ir meilė kaip vanduo“... 

Schumano ciklą ir Juzeliūno kantatą su kvartetu dainuos Ona Kolobovaitė. Populiarumo ir meilės metą išgyvenanti jauna dainininkė žavi šilta šypsena ir įvairiapusiais talentais. Pernai ji laimėjo X-ojo V. Jonuškaitės-Zaunienės jaunųjų dainininkių konkurso ir LTV auksinio balso konkurso „Triumfo arka“ pirmąsias premijas. Šiemet sėkmė ją lydi TV 3 projekte „Šok su manimi“. Onutei artima skirtingų stilių ir žanrų muzika: ji dainuoja miuzikluose, operetėse, klasikinėse, šiuolaikinėse akademinėse ir net roko operose, dramos spektakliuose ir klasikinės muzikos koncertuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Ona Kolobovaitė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min