Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 24d. 14:30

Kone kas antras Klaipėdos pradinukas nemoka plaukti, o maudynių sezonas jau čia pat

Pajūrio gelbėtojų atranka
L. Sėlenienės nuotr. / Klaipėdos "Gintaro" baseinas

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro atliktas tyrimas rodo, kad plaukti nemoka 40 proc. pradinukų. Tikimybė, kad iki vasaros maudynių pradžios vaikų įgūdžiai saugiai elgtis vandenyje sustiprės, nedidelė. Specialistai apsiėmė dovanai pamokyti 384 klaipėdiečių atžalas plaukti. Tačiau tai tik lašas jūroje. Norinčiųjų į treniruotes – tūkstančiai.

Užkrečiantis Rūtos Meilutytės pavyzdys

Plaukimo pamokų ažiotažui, specialistų svarstymu, įtakos turi kelios priežastys. Viena – užkrečiantis plaukikės Rūtos Meilutytės pavyzdys, antra – gimdytojus gąsdinanti statistika apie plaukti nemokančius vaikus, trečia – prieš septynerius metus šalyje fiksuotas didžiulis gimstamumas.

Klaipėdos savivaldybei priklausančiame „Gintaro“ baseine per metus priimama apie  80 naujokų.

Dabar ūgtelėję ir mokyklinukais tapę vaikai plūsta į plaukimo pamokas. Tačiau vienintelis Klaipėdos savivaldybės pavaldume esantis „Gintaro“ baseinas gali priimti labai ribotą vaikų skaičių. Praėjusį rugsėjį į plaukimo pamokas priimta apie  80 naujokų.

„O norinčiųjų buvo keli šimtai. Kai sąraše buvo 200 vaikų, jau nutraukėme registraciją, nes nebebuvo prasmės be reikalo registruoti vaikų. Vis tiek į atrankas visų sukviesti neįmanoma“, – pasakojo „Gintaro“ sporto centro metodininkė Violeta Paulauskienė.

Privataus baseino paslaugos keleriopai brangesnės

Baseino darbuotojai vylėsi, kad išmokti plaukti norinčių vaikų anšlagas nuslūgs pernai spalį Klaipėdos centrinėje dalyje pastačius modernų „Impuls“ baseiną. Tačiau jo paslaugų kainos prieinamos retai klaipėdiečių  šeimai.

Privačiame baseine plaukimo pamokos  – maždaug 8 kartus brangesnės nei savivaldybei priklausančiame baseine. Tad klaipėdiečiai kantriai laukia, kol atsilaisvins kokia vieta jų atžalai „Gintaro“ baseine, kur už 6 treniruotes tereikia mokėti 7,24 euro.

Kvietimai į nemokamas treniruotes išgraibstyti per kelias valandas

O štai kai kuriems kantrybės pristigo. Tuo teko įsitikinti Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro darbuotojams.

Įstaigos iniciatyva jau treti metai keliems šimtams klaipėdiečių vaikų suteikiama  galimybė veltui mokytis plaukti. Į sąrašą pakliūva tie, kurių tėvai, paskelbus registraciją, sugeba prisiskambinti pirmieji. Ažiotažas buvo toks didelis, kad įstaigos telefonai netilo dar kelias dienas, nors vietos į baseiną išgraibstytos per kelias valandas.

L. Sėlenienės nuotr./Pajūrio gelbėtojų atranka
L. Sėlenienės nuotr./Klaipėdos "Gintaro" baseinas

„Buvo ir tokių, kurie tiesiog neteko kantrybės ir tiesiog atėjo į Klaipėdos visuomenės sveikatos biurą. Žinoma, pasipylė priekaištų iš tų tėvų, kurių vaikai nepateko į sąrašą. Bet taip – kiekvienais metais. Tačiau kito būdo, kaip vykdyti registraciją, nėra“, – pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro vadovė Jūratė Grubliauskienė.

Plaukti nemoka:

Priešmokyklinio amžiaus vaikai – 70 proc.

1-4 klasių mokiniai – 40 proc.

5-8  klasių mokinai  – 11 proc.

9-12  klasių mokiniai  – 8 proc.

Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro tyrimo duomenys 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min