Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 5d. 17:56

Konfliktas Vilniaus rajone dėl „išgalvotų“ vaikų: gyventojai jaučiasi kvailinami merės M.Rekst

Vilniaus r. merė Marija Rekst; Rastinėnai
15min koliažas / Vilniaus r. merė Marija Rekst; Rastinėnai

Vilniaus rajono Rastinėnų gyventojai praeitą savaitę kreipėsi į merę Mariją Rekst, reikalaudami, kad ji arba pagrįstų savo teiginius, kai sausio 31-osios posėdyje pasakė „Aš tik priminsiu jums, kad tie sąrašai buvo išgalvoti, vaikai be tėvelių“, arba atsiprašytų. Merės laišką jie gavo, tik apie atsiprašymą ten neužsimenama. Žmonės sako besijaučiantys kvailinami.

Papiktino merės žodžiai posėdyje

„Aš tik priminsiu Jums, kad tie sąrašai buvo išgalvoti, vaikai be tėvelių, tiesiog (…) taip (…) gerai, bet mes turbūt nekalbėsim, mes matėm tuos parašus, matėm sąrašus, ir čia ne pirmą kartą pateikiami dokumentai, kurie neatitinka. Bet nei mokykla, nei savivaldybė negavo tiek dokumentų, kaip čia sąrašuose buvo organizuota“, – štai toks buvo merės M.Rekst pasisakymas paskutinę sausio dieną vykusiame tarybos posėdyje, pertraukiamas triukšmo salėje.

Plačiau skaitykite čia: Vilniaus rajono gyventojai reikalauja merės M.Rekst atsiprašymo dėl žodžių apie „išgalvotus“ vaikus.

Buvo svarstoma dėl rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimo. Klausimą sudarė kelios dalys, viena – dėl Sudervės M.Zdziechovskio pagrindinės mokyklos Rastinėnų pradinio ugdymo skyriaus bei Zujūnų gimnazijos Čekoniškių pagrindinio ugdymo skyriaus pertvarkymo.

Būtent dėl to Rastinėnų bendruomenės nariai kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę ir pateikė savo raštą, kurį pasirašė daug lietuviškai savo vaikus norinčių mokyti tėvų iš šios gyvenvietės, kelios mamos kalbėjo ir pačiame posėdyje.

Tačiau, kaip tvirtina, tarybos posėdžio metu buvo „dar kartą labai įskaudinti ir įžeisti“. Viskas dėl merės žodžių, kuriuos ji pasakė po tarybos nario Artūro Želnio raginimo visiems tarybos nariams balsuoti taip, kaip būtų geriausia vaikams, nesvarbu, kokia kalba jie kalba, esą negali būti vaikai ar sąrašai kokie nors „ne tokie“.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Marija Rekst
Arno Strumilos / 15min nuotr./Marija Rekst

Balsavimu buvo nuspręsta, kad jokios lietuviškos grupės minėtuose mokyklų skyriuose nebus, čia bus įkurtos klasės specialių poreikių vaikams – pradinukams Rastinėnuose, o nuo 5 iki 10 klasės – Čekoniškėse. O bendruomenės atstovai kreipėsi į merę, kad ji arba pagrįstų savo išsakytus teiginius apie suklastotus sąrašus ar nesamus vaikus, arba per artimiausią posėdį atsiprašytų.

„Nenorėjau nieko įžeisti“

Atsakymą tėvai gavo praėjus kiek daugiau nei savaitei. Jame kartojami tie patys dalykai, kuriuos dar praeitą savaitę merė dėstė žiniasklaidai: kad nenorėjusi nieko įžeisti, kad kalbėjo ne apie Rastinėnų, o viso Vilniaus rajono situaciją ir t.t.

Nenorėjau nieko įžeisti. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos metu kalbėjau ne apie situaciją Rastinėnuose, o apie situaciją Vilniaus rajone.

„Atsakydama į Jūsų raštą, gautą 2020 02 25, pažymiu, kad pasisakydama sausio mėnesį (2020 01 31) per Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdį nenorėjau nieko įžeisti. Vilniaus rajono savivaldybės tarybos metu kalbėjau ne apie situaciją Rastinėnuose, o apie situaciją Vilniaus rajone, kadangi ši situacija turi priešistorę, kuri žinoma tarybos nariams, administracijos darbuotojams, ji jūsų buvo neteisingai interpretuota. Savo kalba norėjau akcentuoti, jog turime skaudžios patirties“, – rašo gyventojams merė.

Ji priminė, kad 2018 m. tarybos narys Jonas Vasiliauskas teikė sprendimo projektą dėl ikimokyklinio ugdymo grupių lietuvių mokomąja kalba steigimo Riešėje ir esą pateikė netinkamus vaikų sąrašus.

„Pažymiu, kad Vilniaus rajono savivaldybė nuodugniai tiria švietimo srities poreikius. Švietimo sritis visada buvo ir bus viena iš prioritetinių Vilniaus rajono savivaldybės sričių. Mes esame už konstruktyvų ir racionalų sprendimų būdų ieškojimą“, – Rastinėnų gyventojus tikina M.Rekst.

„Merė mūsų neklausė“

Tačiau tai gyventojų neįtikina. Kaip 15min sakė viena iš rašto merei autorių Rugilė Juškevič, susidaro įspūdis, kad merė rašo netiesą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rastinėnai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rastinėnai

„Norėčiau dar kartą pabrėžti, kad posėdžio metu buvo kalbama tik apie Rastinėnus, todėl ji niekaip negalėjo kalbėti apie bendrą situaciją rajone. Iš merės atsakymo supratau, kad ji mūsų posėdžio metu nesiklausė, nes mes merei pasakojome apie situaciją Rastinėnuose. Savo tokiu atsakymu ji dar kartą parodė, kad yra nesąžiningas žmogus, nes nemoka prisiimti atsakomybės už savo pasakytus žodžius ir dar bando kaltę suversti mums.

Kvailina mus, rašydama, kad mes ją blogai interpretavome. Kvaila manyti, kad 14 žmonių blogai suprato. Merė priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), kuri deklaruoja krikščioniškąsias vertybes, bet žmogus, kuris tikrai vadovaujasi tokiomis vertybėmis, niekada šitaip įžūliai nemeluos. Toks žmogus moka pripažinti savo klaidas. Šitaip „spjovusi“ mums į veidą ji daro gėdą ne tik LLRA-KŠS, bet ir visam Vilniaus rajonui. Merei laikas susimąstyti, ar ji tinkamoje pozicijoje, ir atsistatydinti, nes ji neturi elementariausių vertybių, kurias privalo turėti rajono meras“, – kritikos negailėjo R.Juškevič.

Ji taip pat suabejojo merės žodžiais apie norą ieškoti konstruktyvių sprendimo būdų. Esą jeigu taip būtų, Rastinėnų gyventojų prašymai, siunčiami nuo 2012 m. dėl darželio steigimo šioje gyvenvietėje, jau būtų išgirsti – 8 metai tikrai yra pakankamas laikas ištirti tokios įstaigos poreikį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min