TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurencijos taryba: „Klaipėdos energijai“ valdžia sudarė išskirtines teises

Klaipėdos energija.
15min nuotr. / Klaipėdos energija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Konkurencijos taryba, įvertinusi atlikto tyrimo išvadas pripažino, kad Klaipėdos tarybos sprendimas ir bendrovės „Klaipėdos energija“ akcininkų sutarties vienas punktų pažeidė Konkurencijos įstatymo reikalavimus.

Tyrimą Konkurencijos taryba atliko gavusi Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje prašymą ir nustatė, kad  bendrovei „Klaipėdos energija“ suteiktos išimtinės teisės teikti šildymo paslaugas net 117 įstaigų ir organizacijų, kurios finansuojamos iš savivaldybės biudžeto. Konkurencijos įstatyme nurodoma, kad draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas ar diskriminuoja atskirus ūkio subjektus. 

Minėtu sprendimu Klaipėdos miesto savivaldybės taryba įsipareigojo iš jos biudžeto finansuojamas įstaigas ir organizacijas išlaikyti centralizuoto šilumos tiekimo tinkle, tokiu būdu sudarydama skirtingas konkurencijos sąlygas šilumą tiekiančioms bendrovėms (UAB „Lamberta“, AB „VST“, AB „Lietuvos dujos“ ir kt.) veikti atitinkamoje šilumos energijos šaltinių rinkoje ir konkuruoti su bendrove „Klaipėdos energija“ dėl šilumos vartotojų.

Įvertinus tyrimo metu įvertinus gautą informaciją, buvo padaryta išvada, kad šilumos energiją tiekiantys ūkio subjektai gali tarpusavyje konkuruoti siūlydami vartotojams savo šilumos energijos šaltinius. Ir nors šiuo metu jų parduodamos šilumos kaina būtų didesnė negu AB „Klaipėdos energija” centralizuotai tiekiamos šilumos kaina, o savivaldybė pagal teisės aktus turi rinktis pigiausią šildymo būdą, tačiau jeigu ateityje šildymas alternatyviais būdais taptų pigesnis nei centralizuotas, įmonės turi turėti galimybę pasiūlyti savo paslaugas Klaipėdos savivaldybei.

Konkurencijos taryba pažymi, kad Klaipėdos savivaldybė apskritai negali nuspręsti dėl jai priklausančių įstaigų ir organizacijų šildymo būdo.

Klaipėdos miesto savivaldybė įpareigota per 1 mėnesį panaikinti nurodytą sprendimą ir nurodytą sutarties punktą, arba pakeisti taip, kad neprieštarautų Konkurencijos įstatymui.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min