Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 11d. 09:52

Konkurencijos tarybos akiratyje – gerokai išaugusios degalų kainos

Į automobilį pilamas kuras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Į automobilį pilami degalai

Pirmąją šių metų savaitę vairuotojus sukrėtusios dešimtadaliu pašokusios degalų kainos jau atsidūrė Konkurencijos tarybos akiratyje. Nieko neįtikina degalų pardavėjų aiškinimai, kad jie po taikytų nuolaidų kainas grąžina į „normalų“ lygį.

Konkurencijos tarybos atstovė spaudai Palmira Kvietkauskienė teigė, kad tyrimas galėtų būti pradėtas, jeigu taryba turėtų tiesioginių tokio draudžiamo susitarimo įrodymų, tačiau kol kas jų nėra, šeštadienį rašė „Lietuvos žinios“.

„Ir šios savaitės pokyčius, ir visas priežastis tarybos specialistai aiškinasi ir stebi. Dėl galimų draudžiamų susitarimų pagrįstų įrodymų nėra, tačiau esame gavę signalų dėl jų galimybės. Tyrimas galėtų būti pradėtas, jeigu turėtume tiesioginių tokio draudžiamo susitarimo įrodymų. Todėl jeigu kam nors yra žinomos kokios nors faktinės aplinkybės dėl galimo šios rinkos dalyvių susitarimo, Konkurencijos taryba laukia informacijos“, – teigė P.Kvietkauskienė.

Anot jos, rinka yra nuolat stebima, ir degalų mažmeninių kainų analizė rodo, jog stambiųjų degalinių operatorių kainos nėra identiškos – jos skiriasi keliais procentais. Tai neva liudija, kad degalinių operatorių įmonės tarpusavyje konkuruoja ir todėl nėra pagrindo teigti, kad tarp atskirų degalinių tinklų gali būti vykdoma bendra kainų politika.

Pasak P.Kvietkauskienės, teiginiai esą dabar norima kainas normalizuoti, Konkurencijos tarybos taip pat neįtikina.

Advokato Irmanto Norkaus ir partnerių kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ asocijuota teisininkė Ilona Jančiauskaitė dienraščiui sakė, jog mažmeninių degalų kainų mažėjimas arba didėjimas tuo pat ar panašiu metu gali būti nulemtas daugelio priežasčių ir jokiu būdu negalėtų būti vienareikšmiškai aiškinamas kaip nulemtas degalų pardavėjų tarpusavio susitarimų.

Nacionalinės vartotojų konfederacijos prezidentas Kornelijus Papšys įsitikinęs, kad degalų kainų didėjimas yra verslo susitarimo pasekmė, nes „yra susitarta ir dėl to, kad tai nebūtų tikrinama“.
BNS rašė, jog mažmeninė benzino kaina Lietuvoje praėjusią savaitę išaugo vidutiniškai 19 centų, dyzelino – 24 centais, suskystintų dujų – 5 centais. Didmeninėje rinkoje degalai taip pat pabrango.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min